Kameri

Ако барате нов начин за фотографирање во 2020 година, овој водич за купување камери мора да го прочитате!

Изборот на нова камера порано беше толку лесен. Со ограничен избор, вашата одлука обично се вртеше околу цената.

Во денешно време, има стотици модели на камери и потешко е да изберете, исто така вашиот паметен телефон веќе прави прилично добри фотографии! Сето тоа е тежок фактор за избор на камера.

Со сите технички жаргони околу камерите за фотографирање и деловите од камерата, донесувањето одлука може да биде тешко.

Ќе ви се најде овој водич 😉

Тука на купипродај, имаме над 7 години искуство.

Дефинитивно можеме да помогнеме во пронаоѓањето на вистинската камера за вас…

Погледнете го најдобриот избор со најповолни цени подолу:

Категории

Се прикажуваат сите 11 резултати

Голем професионален трипод статив

Распродадено

Нема на залиха

Original price was: 4,000 ден.Current price is: 1,699 ден.
58%

2 во 1 Соларно светло и лажна камера

На залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

Original price was: 1,600 ден.Current price is: 899 ден.
44%

Q9 Безжична WIFI камера

Распродадено

Нема на залиха

Original price was: 2,200 ден.Current price is: 1,399 ден.
36%

Статив трипод за камера и телефон

Доставата за овој производ е бесплатна за: 3-6 дена

Original price was: 1,699 ден.Current price is: 999 ден.
41%
Original price was: 4,000 ден.Current price is: 3,299 ден.
18%

Надворешна ротирачка WIFI IP камера

Распродадено

Нема на залиха

Original price was: 4,000 ден.Current price is: 2,899 ден.
28%

WiFi Камера за видео надзор преку телефон

Распродадено

Нема на залиха

Original price was: 2,200 ден.Current price is: 1,399 ден.
36%

Видео бебе монитор – Камера за бебе

Распродадено

Нема на залиха

Original price was: 2,200 ден.Current price is: 1,399 ден.
36%
популарно
камера за бебе

VR 360 Камера

Доставата за овој производ е бесплатна за: 3-6 дена

Original price was: 3,000 ден.Current price is: 2,299 ден.
23%
популарно
Лажна камера

Лажна камера

Само 2 останати на залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

Original price was: 1,300 ден.Current price is: 699 ден.
46%

HD Endoscope Camera

На залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

Original price was: 2,000 ден.Current price is: 899 ден.
55%

5 најважни фактори при избор на нова камера

1. Квалитет на слика да биде подобар од сликите што ги прави вашиот телефон.

Квалитет на слика

Нема смисла да носите камера, со вас, ако не слика поубави слики од вашиот телефон, или барем нуди карактеристики што не ги прави вашиот телефон.

2. Ергономија

Дали е доволно голем? Дали има изразен зафат? Дали суштинските копчиња изгледаат доволно далеку?

3. Големина која ви одговара

golem kamera

Ова е важно. Дали сте родител што секогаш има дете со вас? Ако е така, вашиот фотоапарат веројатно треба да биде лесен или компактен. Дали обично носите торба околу вас? Дали патувате многу? итн итн

4. Достапност на леќи што одговараат на вашиот буџет и идните потреби.

Ако изберете компактна камера со фиксна леќа, нема потреба да го разгледувате ова. Доколку се одлучите за камера што може да се замени, погледнете ги другите понудени леќи. Разгледајте ги цените на леќите пред да нарачате.

5. Најнова технологија

Со технологијата на фотоапаратот која се движи толку брзо, секогаш препорачуваме да инвестирате во најновите фотоапарати. Ако вашиот буџет не го дозволува тоа, честопати може да се најдат поволни цени со добар квалитет. Постои и опција половна камера… но, предупредувачки!

Bezicni kameri
Надворешна камера
Mini kameri mk
Web kameri mk
Video kameri

Шпионски камери безжични
Bezicni kameri
Безжични камери за видео надзор
Wifi камери за видео надзор
Mini kameri
Kameri za video nadzor

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Shopping cart