Клуб маси

Категории

Се прикажуваат сите 13 резултати

3-степена бар маса за сервирање VASAGLE LRC72XV1

Само 1 останати на залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

5,299 ден

Сет шанкерска маса и 2 столици VASAGLE LBT15X

Доставата за овој производ е бесплатна за: 20-30 дена

11,200 ден

Тркалезна масичка VASAGLE LCT88X

На залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

Original price was: 7,999 ден.Current price is: 6,499 ден.
19%

Сет од три клуб маси VASAGLE LNT13X

Распродадено

Нема на залиха

4,800 ден

Тркалезна маса со полица VASAGLE LCT80BX

На залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

6,800 ден

Клуб маса VASAGLE LCT61X

Доставата за овој производ е бесплатна за: 20-30 дена

6,100 ден

Сет од 2 странични масички VASAGLE LET24X

На залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

Original price was: 6,000 ден.Current price is: 4,400 ден.
27%

Клуб маса

Распродадено

Нема на залиха

Најдобар начин да ја истакнете вашата соба е со стилска масичка за кафе. Тоа ви овозможува да создадете топол и привлечен изглед со вашиот омилен декор, колекционерски предмети, растенија во саксии итн. Клуб масичката е во фокусот на секој распоред на мебел, во дневната соба и создава совршено место за забава.

Ако имате избор на материјал, погледнете низ широк спектар на маси од различни материјали како стакло, дрво и метал. Во зависност од декорацијата на вашиот простор, можете да изберете од различни стилови како модерен, традиционален, рустикален и многу повеќе. На Kupiprodaj, сигурно ќе најдете клуб масичка што одговара на вашиот простор и начин на живот. Погледнете ги подолу.

Како да купите клуб маса

Клуб масите имаат повеќе намени и доаѓаат во толку многу стилови, форми и материјали, што лесно може да се изгубите во изборот. Тука сме да ви помогнеме во изборот на вашата совршена клуб масичка.

Пред да почнете да барате

Најдобро е да купите клуб маса откако ќе го купите нејзиниот суштински придружник, софата или столчето. Тоа е затоа што идеалната висина, длабочина и ширина на масичката зависи од бројот, висината и ширината на каучот и столовите. Следете ги овие упатства при изборот на соодветната клуб масичка:

Висина

Пред да размислите каков ќе биде стилот и типот, важно е да ја земете предвид и висината на вашата масичка. Додека просечната висина на масичката е приближно 43cm, вистинските димензии за вашата нова маса треба да зависат главно од висината на вашата софа со која ќе изберете да ја составите. Во принцип, висината на вашата масичка треба да биде во рамките од 3cm до 5cm од висината на седиштето на софата. Ова ќе помогне вашите гости да седат удобно.

Ширина

Должината треба да биде две третини од должината на софата. Ова помага да се создаде доволно удобна патека од софата до масата и обратно. Изборот на вистинската ширина или должина, сепак, не е само чувство; се работи и за естетиката. Кога ќе се постигне симетрија на просторот, чистиот стил на масичката и софата поставени заедно во дневната соба придонесува за модерен и опуштен изглед.

Растојание на масичка за кафе

Оставете доволно простор помеѓу масата и мебелот за да можете лесно да се движите низ вашата соба без да се сопнувате. Како што споменавме погоре, просторот помеѓу масичката и софата е многу важен – но тоа не значи дека просторот помеѓу масичката и другите парчиња мебел не е важен. Обезбедувањето простор од најмалку 76.2 cm помеѓу масичката и ТВ конзолата или другите парчиња мебел ќе создадат најдобра можна средина за одење и одмор.

Големината на вашиот простор и мебел

Ако вашето место е мало, може да бидат доволни страничните маси за чување ситни предмети и отомански потпирачи за нозе. Добрите материјали за масичка за мали површини вклучуваат акрилни, стаклени, метални и огледални површини кои ја рефлектираат светлината и прават просторијата да изгледа поголема. Правоаголните или овалните маси за кафе имаат помало влијание врз протокот на просторот отколку квадратните или тркалезните.

  • Ако вашиот простор е голем, погрижете се масичката да биде доволно голема за каучот и столовите да не изгледаат премали. Колку повеќе седишта има околу масичката, толку поголема треба да биде и самата масичка.

Округли клуб маси

Модерни клуб маси
klub masi
Клуб маси цени
Klub masi ikea
Комоди и клуб маси
Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Shopping cart