Безконтактен LCD топломер

- 40%

899 ден

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела македонија.

Бесплатна замена

Замена или враќање, во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

SKU: bezkontakten-toplomer Категорија:

Безконтактен топломер Инфрацрвен термометар Модел: CK-T1501

– Стабилни и сигурни перформанси

1 година гаранција.

Одобрено од СЕ и ФДА.

HD дисплеј: Голем ЛЦД екран

Јасен дисплеј – лесно се читаат податоците.

Инфрацрвен сензор со висока прецизност.

Силна прилагодливост на температурата на околината.

Може да ја мери температурата на човечкото тело, животните, просториите, течности, цврстите и индустриските материјали.

Препорачан од лекари и педијатри.

Спецификации:

Детали за производот ID на моделот CK T1501 Име на моделот CK T1501  ° C / ° F

Опсег на мерење 35 ° C ~ 42 ° C (93,2 ° F ~ 109,2 ° F)

Мерење Точност ± 0,2 ° C

Димензии: 150 x 95x 44 mm

Тежина: 125 грама

Исто така можеби ќе ве интересира и пулс оксиметар, за да ја измерите количината на кислород во крвта.

Опис:

Безконтактен топломер за тело CK-T -1501, ја мери температурата на површината на лице / или предмети за само 1 секунда.

Функционира со фокусирање на светлината што доаѓа од објектот во форма на IR зраци, и ја внесува таа светлина во топломерот. Топломерот станува потопол бидејќи апсорбира се повеќе и повеќе инфрацрвена енергија. Информациите зраци потоа се преведуваат електронски, во отчитување на температурата што се прикажува на екранот.

Овој термометар има и функција за меморија, што ќе ви овозможи да се потсетите последните 32 резултати.

lcd toplomer

toplomeri mk

Бежичен топломер

бесконтактен топломер

beskontakten toplomer

топломер

топломери

 

+ = 2198 ден. 1099 ден. со бесплатна достава.

6 мислења за Безконтактен LCD топломер

 1. Jusuf Jasarov

  super

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 2. Todorovska Andrijana

  Go zedov super e meri tocno a i lesno se koristi zadovolna sum

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 3. Aleksandar Mitovski

  Go zedovme dobar e i prakticen

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 4. Назмије Лимани

  Производот е добар си ја врши работата, вреди за парите ви благодариме и за брзата испорака.

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 5. Zoran Trajkovski

  Termometarot raboti odlicno so nego moze da ja izmerite temperaturata na teloto ili povrsinata, zadovolen sum od nego pozz

  Корисно(1) Бескорисно(0)You have already voted this
 6. Наталија Ѓоргиевска

  Фала многу за брзата достава и квалитетот на производот!

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
Вашето мислење

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Откажи

Прашања и одговори

Нема прашања

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Mail

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Одговори

Thank you for the answer!

Mail

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Безконтактен LCD топломер

899 ден

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Обнови ги