Подлога и перница за терапија со акупунктура

- 32%

Original price was: 2,200 ден.Current price is: 1,499 ден.

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

Дали имате мускулна напнатост?

Дали барате нешто што ќе ви го олесни умот, и ќе ви овозможи благотворно олеснување во вашето тело? Подлогата и перница за акупунктура 2 во 1, е тука за да ви го промени животот.
Се користи до 20 минути дневно, и вашите проблематични области ќе ја забележат разликата.

Дизајниран за над 7.500 точки на притисок.

acupressure-mat
Помага при ублажување на напнатоста во мускулите, и стимулирање на циркулацијата.
Перницата е погодна за врат, нозе и бутови.
Помага за побрзо закрепнување после тренинг.
Боја: црна
Материјали: Мемори Пена / полиестер
Димензии во сантиметри: Подлога: 68 x 42 x 2. Перница: 37 x 15 x 10.

Терапија и релаксација со акупресура

Комбинирани во еден фантастичен производ. Едноставно легнете и искусете го светот на акупресурата. Нанесете притисок врз вратот, рамената и грбот.

Позитивните вибрации ви го олеснуваат умот, и овозможуваат смирувачко олеснување, во удобноста на вашиот дом.

Дизајнот за лесно носење, ви овозможува да го спакувате и да го носите каде и да одите!

acupressure-mat-pillow

Масажа со акупунктура

acupressure-mat-pillow

Опуштете се и ослободете го стресот – легнете на „боцките“ за да стимулирате точки на притисок, за да ги ослободите затегнатите мускули и да го намалите стресот. Користете го пред спиење за да го подобрите квалитетот на спиењето и да ја намалите несоницата.

Олеснување на болката: Природно намалете ја напнатоста во мускулите, болките во грбот, и главоболката со лежење на подлогата по 10-20 минути дневно. Ендорфините кои ја блокираат болката се ослободуваат преку акупресурата, помагајќи да се релаксираат мускулите на грбот, вратот и стапалата.

Целосна поддршка – амортизираната подлога исполнета со пена, е доволно голема за да одговара на целиот грб, со дополнителна перница покриена со акупресурни точки за поддршка на вратот и дополнително олеснување на болката.

Значително зголемување на енергијата и циркулацијата – илјадниците акупресурни точки ги стимулираат нервите, и ја подобруваат циркулацијата на крвта, со што се зголемена енергија,  што го прави одлично, за корисниците кои секојдневно седат на маса, како и за спортистите.

Разновидни начини да се релаксирате
Можете да легнете на стомак за опоравување после тренингот, и за зајакнување на дигестивните органи.

acupressure-mat-pillow

 

Нежно потпрете го лицето на перницата за да ја опиштите напната вилица. Ако е премногу интензивно, едноставно ставете тенок чаршав помеѓу перницата / подлогата и вашата кожа.

Седнете и испружете ги нозете на подлогата, за задниот дел на бутовите, или легнете на предната или страничната страна на бутовите.

акупресура на нозете

Димензии на подлогата: 68x42x2cm

Димензии на перницата: 37x15x10cm

Популарен производ во целиот свет, повеќе од 29,687 позитивни мислења на amazon.com.

Погледнете ги тука сите масажери.

 

Бенефити од подлогата за акупресура

Некои од потенцијалните придобивки од користењето душеци за акупресура, вклучуваат намалена анксиозност, намалена болка, подобар сон и ослободување од мигрена.

За болки во грбот

Дали грбот повремено ви предизвикува болка од напорните дневни движења?

Едноставно, поставете ја подлогата на цврста, рамна површина. Седнете полека и легнете на перницата. Ќе почувствувате топлина над горниот дел од грбот, и целото тело додека малите игли почнуваат да ја работат.

Дајте му околу 10-20 минути, и навистина ќе почнете да чувствувате олеснување!

 

Против чувства на немир или стрес

Перницата не само што го релаксира телото, туку носи утеха и мир во вашиот ум. Перницата за акупунктура можете да ја користите на сличен начин како и против болки во грбот, легнете во удобна положба што рамномерно ја распределува вашата тежина за оптимални резултати.

За дополнителна удобност, оваа подлога можете да ја користите и на вашиот кревет и на каучот бидејќи ќе биде помек од вообичаениот под.

Дишете длабоко и опуштете се. Можете да ги затворите очите за да го фокусирате дишењето.

Зголемување на енергијата

За енергетски поттик, направете го спротивното од горенаведеното во однос на користењето на времето. Колку помалку време поминато на мат, толку подмладено (наместо опуштено) ќе се чувствувате на долг рок.

Легнете на вашиот душек каде што се чувствувате пријатно и поставете тајмер не повеќе од 20 до 25 минути. Обидете се да ја ставите подлогата на подот, наместо на креветот, особено ако се чувствувате поспани.

Најдобро од сè? Тоа е природна енергија! Сега, нема потреба да одите и да земете кафе или шолја еспресо!

 

Подобар сон

Ви треба сон? Бидете сигурни да останете на подлогата до 20 минути.

Само бидете сигирни да не заспиете и да останете цела ноќ на него.

 

Нозе и рефлексологија

Работите на нозе цел ден? Тогаш овој метод е дефинитивно за вас! Овие душеци имаат за цел да помогнат во ублажување на болката во стапалата, особено ако сте носеле непријатни чевли или сте шетале цел ден.

Слободно, користете ја подлогата или перницата! Кога стоите на подлогата, може да се чувствува слично како да имате масажа на стапалата. А, кој не сака добра масажа на стапалата?

 

Како да користат душеците за акупресура

Душеците за акупресура се прилично едноставни за употреба. Едноставно ги поставивте на кревет, кауч или под, и легнувате на нив. Некои луѓе ги вклучуваат во нивната практика за медитација или јога, или ги користат кога имаат главоболка или болка во грбот.

Видео: Подлога и перница за терапија со акупунктура

2 мислења за Подлога и перница за терапија со акупунктура

5.0 од 5
2
0
0
0
0
Вашето мислење
Сите Најкорисни Највисоки оценки Најниски оценки
 1. S********** I****
  Topp proizvod
  В****** А*********
  Го обожавам релаксирачкиот ефект кој го создава оваа подл...
  Го обожавам релаксирачкиот ефект кој го создава оваа подлога. Едноставно е, го користам скоро секојдневно по еден час и сум презадоволна.

  ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Подлога и перница за терапија со акупунктура
  Подлога и перница за терапија со акупунктура

  Original price was: 2,200 ден.Current price is: 1,499 ден.

  Original price was: 2,200 ден.Current price is: 1,499 ден.

  Доставата за овој производ е бесплатна за: 3-6 дена

  SKU: terapija-so-akupunktura Категорија:
  Kupiprodaj
  Logo
  Регистрирај се
  Shopping cart