WiFi Камера за видео надзор преку телефон

- 36%

1,399 ден

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела македонија.

Бесплатна замена

Замена или враќање, во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

SKU: wifi-kamera Категорија:

Ви претставуваме иновативен, и исклучително практичен метод за видео надзор во реално време.

Следете се што се случува во вашиот дом, или вашата канцеларија, преку вашиот телефон!

WiFi Интелигентна камера 1080P, со која можете да го надгледувате вашиот дом, канцеларија, или секоја деловна активност.

Сликата е репродуцирана на екран на вашиот паметен телефон, таблет или компјутер, користејќи Интернет
врска, и белсплатната апликацијата “V380 Pro”. Лесно се активира само скенирајте го QR кодот и инсталирајте ја апликацијата на вашиот телефон.

Може да снимате континуирано (24/7 секој ден.) со денови, па дури и недели. Снимате видео записи на мемориската картичка.

Mini kameri mk

Функции на безжичната камера:

Видео надзор во реално време на вашиот паметен телефон, таблет, компјутер и било кој уред со Android и iOS;

Видео со висока резолуција 1080P.

Може да снима 24/7, повеќе од една недела (во зависност од надворешната меморија што ја користите)

Екстремно голема брзина на видео-врска во реално време – БЕЗ кратење/сецкање и застој во времето.

Фотографирање во JPEG формат.

„Микрофон и звучник“ – Снимање на звук;

Водење видео повици во живо.

“Night vision” Ноќно снимање и гледање.

“Motion detection” – Сензор за движење, кој реагира кога има движење во рамките на опсегот на камерата, и автоматски се вклучува и снима.

Wifi kamera mk

Wi-Fi IP Интернет безжична врска.

Контрола на допир со еден прст.

Хоризонтална ротација од 355 степени, преку вашиот телефон.

Вертикална ротација од 120 степени, преку вашиот телефон.

P2P опција за спарување со повеќе уреди (2+ камери на еден телефон, или 2+ телефони на една камера). На два телефона може да се гледа во исто време.

Kamera za video nadzor

Спецификации на камерата

Сензор: 1 / 4CMOS

Тип на леќа: Стаклена леќа 3,6мм

1920 x 1080 резолуција (1080P)

Хоризонтален агол на гледање 80 °

Дневен и ноќен режим на конверзија со IR-намалување, автоматски режим

Минимално осветлување: 0.02Lux @ (F2.0 AGC ON) 0Lux со IR

Видео компресија: H.264

Стапка на видео рамка: 30 fps

Аудио компресија: AOPCM

Прилагодлива брзина на пренос на компресија на звук

Протокол за Wi-Fi за безжична мрежа: (IEEE802.11b)

Поддршка на меморијата: Micro SD картичка (до 64G)

Потрошувачка на енергија: 3W (максимум)

Адаптер за напојување: DC 5V / 1A

Поддржани мобилни системи: iPhone оперативен систем, Android

Сертификација: CE, FCC, RoHS

Димензии: 12,0 x 11,4 x 13,6 cm;

12 месеци гаранција.

wifi камера

Како да се користи Wifi Камерата:

Прикачете ја камерата каде што сакате, прицврстете го на сталакот.

Користете го адаптерот за напојување за да ја вклучите камерата. Поврзете го приклучокот со уредот и адаптерот во 220V.

Камерата ќе ротира, сигнализирајќи го режимот „Во мирување“.

Поврзете го вашиот телефон, таблет или лаптоп со безжична интернет-врска Wi-Fi.

Лесно се активира само скенирајте го QR кодот и инсталирајте ја апликацијата на вашиот телефон. Кога сте подготвени, отворете ја апликацијата.

Подготвени сте за видео надзор. Со движења на прстите на екранот на вашиот телефони, можете да ја ротирате камерата во насоката што ја сакате „горе / долу“ или „лево и десно“.

За да снимите видео, допрете ја иконата со камера. Кога снимањето е активирано, ќе видите црвена точка и натпис “REC”.

ВНИМАНИЕ:

Камерата е за внатрешна употреба. Не изложувајте ја на непогодни временските услови!

  • Product
  • Photos

Q9 Безжична WIFI камера

1,399 ден -36%
Опис на безжичната камера: 1. Full HD 1080P IP безжична Wi-Fi камера; Брзо поставување, Wi-Fi преку телефон со помош на бесплатната апликација за ...

5 најважни фактори при избор на нова камера

Мислења

Само корисниците кој го имаат нарачано производот, можат да остават мислење.

Оценете го први “WiFi Камера за видео надзор преку телефон”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Прашања и одговори

Нема прашања

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Mail

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Одговори

Thank you for the answer!

Mail

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

WiFi Камера за видео надзор преку телефон
WiFi Камера за видео надзор преку телефон

1,399 ден

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Обнови ги