Mini telephone – Bentley

Sale!

2,000 ден 999 ден

избриши
Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела македонија.

Бесплатна замена

Замена или враќање, во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

SKU: mini-telephone Категории: , ,

Отклучен за употреба низ целиот свет.

Работи на сите мрежи

Dual-SIM: поддржува две SIM картички

3.0 Bluetooth синхронизација

ULTRA HD Чист звук

Поддржува TF мемориска картичка до 8GB

Фреквенција:

Мрежи: 2G GSM 850/900/1800 / 1900MHz

Јазик поддржува:

1. Англиски, француски, шпански, португалски, малезиски, индонезиски, виетнамски, турски, руски, арапски, персиски, тајландски.

Главни карактеристики:

● Екран од 0,66 инчи

● Bluetooth: BT2.0

● SIM картичка: Двојна SIM картичка со двојна подготвеност (две нано SIM)

● Големина: 70 * 34 * 17мм


Specification: Mini telephone – Bentley

Brand Name

H-mobile

Battery Type

Detachable

ROM

<128M

Standby Time

Other

Front Camera Quantity

NONE

Optical Zoom

NO

Screen Material

OLED

Rear Camera Pixel

No Rear Camera

Item Condition

New

Operation System

Others, No Smartphone

Display Resolution

480X320

RAM

<128M

Battery Capacity(mAh)

600

Rear Camera Quantity

NONE

Design

Bar

Fast Charging

Nonsupport

Biometrics Technology

NO

SIM Card Quantity

2 SIM Card

Charging Interface Type

Other

Phone Type

Feature Phones

Front Camera Pixel

None Front Camera

3.5mm Headphone Port

NO

Wireless Charging

NO

Screen Type

Normal Screen

Touch Screen Type

Not Touch Screen

Language

Arabic, French, Russian, Spanish, English, Portuguese, Turkish, Bahasa Malaysia, Bahasa Indonesia, Thailand, Persian.

Cellular

GSM

Release Date

2018

Unlock Phones

Yes

bluetooth dialer

yes

One key recorder

yes

Speed dial

yes

Magic voice

yes

Feature

Message, MP3 Playback, Memory Card Slots, Bluetooth

Band Mode

2SIM/Single-Band

CPU

Single Core

CPU Manufacturer

MTK

Size

70*34*17

Display Color

Black / White

Google Play

No

Боја

, ,

8 мислења за Mini telephone – Bentley

Слики од корисниците

Image #1 from Emran Shabani
Image #2 from Jovan Dimitrievski
Image #3 from Angelovska Aneta
Image #4 from Kadri Osmani
Image #5 from Sasko Nikolovski
Image #1 from Emran Shabani

Emran Shabani

Go imam, izgleda kull mnogu e malecko no e se dobro vidlivo, kopcinjata funkcioniraat dobro i zvucnikot e glasen

Image #2 from Jovan Dimitrievski

Jovan Dimitrievski

Proizvodot go dobiv denes, vi blagodaram

Image #3 from Angelovska Aneta

Angelovska Aneta

Telefoncevo e super

Image #4 from Kadri Osmani

Kadri Osmani

Mnogu dobro e mini telefoncevo 👌

Image #5 from Sasko Nikolovski

Sasko Nikolovski

Super e pristigna mnogu brzo, podrzuva dve SIM karticki, ima bluetooth, mesto za memoriska... a voedno e i mnogu mall.

Image #6 from Oliver Nikolovski

Oliver Nikolovski

Mini telefonot e kull, zvucnosta e odlicna, sogovornikot se slusa dovolno glasno i jasno. 🔝

Image #1 from Emran Shabani
Image #2 from Jovan Dimitrievski
Image #3 from Angelovska Aneta
Image #4 from Kadri Osmani
Image #5 from Sasko Nikolovski
Image #6 from Oliver Nikolovski
 1. Андреј Серафимовски

  Големината на телефончево е совршено мала апсолутно го засакав…и навистина работи како реален телефон 👏

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 2. Emran Shabani

  Go imam, izgleda kull mnogu e malecko no e se dobro vidlivo, kopcinjata funkcioniraat dobro i zvucnikot e glasen

  Слика од производот

  Image #1 from Emran Shabani
  Корисно(2) Бескорисно(0)You have already voted this
 3. Jovan Dimitrievski

  Proizvodot go dobiv denes, vi blagodaram

  Слика од производот

  Image #1 from Jovan Dimitrievski
  Корисно(3) Бескорисно(0)You have already voted this
 4. Angelovska Aneta

  Telefoncevo e super

  Слика од производот

  Image #1 from Angelovska Aneta
  Корисно(2) Бескорисно(1)You have already voted this
 5. Kadri Osmani

  Mnogu dobro e mini telefoncevo 👌

  Слика од производот

  Image #1 from Kadri Osmani
  Корисно(3) Бескорисно(0)You have already voted this
 6. Kiril Filipovski

  Fenomenalen e mini telefonot, prodolzete vaka super ste imate kvalitetni proizvodi bidete sekogas cekor napred 👌🔝

  Корисно(1) Бескорисно(0)You have already voted this
 7. Sasko Nikolovski

  Super e pristigna mnogu brzo, podrzuva dve SIM karticki, ima bluetooth, mesto za memoriska… a voedno e i mnogu mall.

  Слика од производот

  Image #1 from Sasko Nikolovski
  Корисно(4) Бескорисно(1)You have already voted this
 8. Oliver Nikolovski

  Mini telefonot e kull, zvucnosta e odlicna, sogovornikot se slusa dovolno glasno i jasno. 🔝

  Слика од производот

  Image #1 from Oliver Nikolovski
  Корисно(2) Бескорисно(0)You have already voted this
Вашето мислење

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Откажи

Прашања и одговори

Нема прашања

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Mail

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Одговори

Thank you for the answer!

Mail

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Обнови ги
Shopping cart