Слушалки

Категории

Се прикажуваат сите 17 резултати

M35 Bluetooth 5.3 слушалки

На залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

1,299 ден

Безжични слушалки M10 TWS 5.1

Распродадено

Нема на залиха

899 ден

H9 TWS Bluetooth слушалки

На залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

1,699 ден

F06 Очила Слушалки

Само 3 останати на залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

1,499 ден
25%

G7S TWS Слушалки

На залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

999 ден

B20 Безжични Слушалки и Звучник – 2 во 1

На залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

1,599 ден

N21 Безжични слушалки

Само 1 останати на залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

1,030 ден
46%

P36 TWS Гејмерски безжични слушалки

Распродадено

Нема на залиха

999 ден
55%

Безжични Bluetooth слушалки F9-5

На залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

1,199 ден

Висококвалитетни стерео слушалки

Распродадено

Нема на залиха

299 ден
популарно
gaming headphones

Гејмерски слушалки

Само 1 останати на залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

499 ден
44%

Безжични Bluetooth слушалки

Распродадено

Нема на залиха

899 ден
31%
599 ден
40%

Како да изберете добри слушалки

Општо земено, слушалките од повисока класа се неопходни за музичари и работа со музика. Исто така, ние нудиме слушалки со средна цена кои нудат перформанси за да ги задоволат потребите на музичарите, и на обичните уживатели во музиката.

Што да барате при избор на слушалки?

Да ви одговараат и да бидат удобни

Удобноста е важна. Секоја слушалка ќе се чувствува убаво кратко носена, но кога се носи подолго време, на многумина им станува непријатно. Носете ги слушалките најмалку 20 минути пред да одлучите дали да ги купите.

Колку се поголеми чашите за уши, толку подобро. За слушалките што се ставаат во вашето уво, подобро е да бидат помали.

Тежината е фактор за долгорочна удобност – во повеќето случаи полесните слушалки се поудобни. За долги периоди на слушање, супер-лесните преносни слушалки со перничиња се идеални.

Лентата за главата исто така влијае на удобноста. Повеќето слушалки имаат лента за глава во стилот над главата, но исто така се достапни и стилови зад вратот.

 

Преносливост

Обично преносливоста не е проблем – Но за слушање за време на физичка активност, земете ги лесните преносни слушалки дизајнирани за таа цел.

За традиционална стационарна работа во студио, обично се користат потешки затворени слусалки.

Издржливост
Сакате вашите слушалки да траат. За жал, издржливоста честопати се изедначува со поголема тежина. Лесните слушалки можат полесно да се скршат на половина.

Треба само да бидете внимателни со нив и да ги ставите во заштитна кутија кога не се на вашата глава.

Дали каблите се тенки и нежни? Ако купувате слушалки со повисока цена, видете дали се достапни резервни делови. Да се замени кабел или влошките за уши, многу е поевтино отколку да се замени целиот сет.

Кабли
Бидете сигурни дека кабелот е доволно долг за вашата потреба. Но избегнувајте исклучително долг кабел ако е можно затоа што може негативно да влијае на квалитетот на звукот со намалување на јачината на звукот и воведување на бучава, како и полесно се заплеткуваат.

Резиме
Како и повеќето работи во животот, кога станува збор за избор на вистински слушалки, вие го добивате она за што плаќате.

Да се земе предвид како планирате да ги користите вашите нови слушалки е исто така клучно за да го изберете вистинскиот модел.

Ние сакаме да бидете задоволни од купувачите на слушалки, и да понудите дарежлива политика за враќање без проблеми, за да можете да купувате со доверба.

Gejmerski slusalki
Bezicni slusalki
Drzac za slusalki
Слушалки со микрофон

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Shopping cart