Најпродаван

Систем за ладење со водена магла 15 метри

- 61%

Original price was: 1,800 ден.Current price is: 699 ден.

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

Misting претставува процес при кој водата се претвара во многу фини честици водена прашина со размер од 1 до 8 микрона.

Систем за ладење со водена магла кој може да ја снижи температурата до 11 степени

За да се постигне тоа, водата се испумпува под многу висок притисок. Потоа, кога таа фина магла ќе дојде во контакт со околниот воздух, веднаш испарува и се создава природно намалување на температурата.

Истовремено, прашината, миризбите и другите честици од воздухот се присоединуваат со водените честици и се отстрануваат со нив по придроден пат со гравитацијата.

Сетот се состои од 15-метарско црево, 15 прскалки и 1 приклучок.

Потрошувачка на вода околу 2 литри / час.

Колку е поголема надворешната температура, толку е подобар ефектот на системот.

Идеално за вашиот двор, базент, ресторан, кафич, хотел…

Ефикасен, ефтин, економичен, преносен со брза инсталација.

Внимавајте! на другите фејсбук страници, се продаваат помали и комплетно неефикасни системи.

 

letno razladuvae magla sistem za ladenje систем за ладење

 

1 мислење за Систем за ладење со водена магла 15 метри

4.0 од 5
0
1
0
0
0
Вашето мислење
Сите Најкорисни Највисоки оценки Најниски оценки
 1. H***** A****
  Uste ne probano

  ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Систем за ладење со водена магла 15 метри
  Систем за ладење со водена магла 15 метри

  Original price was: 1,800 ден.Current price is: 699 ден.

  Original price was: 1,800 ден.Current price is: 699 ден.

  Нема на залиха

  SKU: sistem-za-ladenje Категории: ,
  Kupiprodaj
  Logo
  Регистрирај се
  Shopping cart