Моќна батериската ламба BL-P516-P70

- 36%

Original price was: 2,200 ден.Current price is: 1,399 ден.

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

Батериската ламба BL-P516-P70 од реномираната компанија X-BALOG е дизајнирана за многу различни апликации.

Може да се користи од униформирани служби, војска, ловци, љубители на природата и за домашна употреба. Опремен со најмодерниот XHP90 LED. Диодата XHP90 е наследник на популарната диода XM-L3-U3. Тоа е неверојатно полупроводничка диода за заштеда на енергија со многу висока, дури и заслепувачка осветленост. Времетраење на LED до 100.000 часа Диодата XHP90 се користи само во професионални уреди и обезбедува моќност од 2000 лумени.

BL-P516-P70 е батериска ламба со тежина од речиси 0,5 кг – таа е ГОЛЕМА, ТЕШКА, МНОГУ МАСИВНА и ЦВРСТА. Телото на фенерчето е изработено од авијациски алуминиум, благодарение на што фенерчето е отпорно на оштетување. Се напојува со две висококвалитетни Li-ion 18650 батерии (вклучени).

Вклучен е USB кабел за полнење. Батериската ламба има 3 режими на осветлување – континуирано светло 100% од моќноста – континуирано светло 60% од моќност – строб/трепкање. Функцијата ZOOM е достапна во сите режими. Непреченото прилагодување на концентрацијата на светлината овозможува да се добие и многу широк зрак со краток опсег.

Како и силно фокусиран со значителен опсег до 1500 метри.

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ:
Модел: X-BALOG BL-P516-P70 L-083
Тип на диода: XHP90
Должина [cm]: 25,6
Должина со продолжен зум [cm]: 28
Преден дијаметар [cm]: 6,1
Дијаметар на грбот [cm]: 3,5
Дијаметар на леќата [cm]: 5,3
Куќиште: авијациски алуминиум
Опсег [m]: до 1500
Траење на LED диоди: до 100.000 часа
Функција за зумирање: Да, мазна
Режими на работа: 100%, 60%, строб/трепкање
Напојување: 2x батерија на полнење / 18650 3,7V-4,2V ќелија
Полнење: микро USB
Црна боја
Тежина со батерии [g]: 470
Продуцент: X-BALOG

Мислења на корисниците

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Вашето мислење

Сеуште нема мислења за овој производ.

Оценете го први “Моќна батериската ламба BL-P516-P70”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Моќна батериската ламба BL-P516-P70
Моќна батериската ламба BL-P516-P70

Original price was: 2,200 ден.Current price is: 1,399 ден.

Original price was: 2,200 ден.Current price is: 1,399 ден.

Нема на залиха

SKU: bateriska-lampa-bl-p516-p70 Категории: , ,
Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Shopping cart