Q9 Безжична WIFI камера

- 36%

1,399 ден

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела македонија.

Бесплатна замена

Замена или враќање, во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

SKU: bezicna-vifi-kamera Категории: ,

Опис на безжичната камера:

1. Full HD 1080P IP безжична Wi-Fi камера; Брзо поставување, Wi-Fi преку телефон со помош на бесплатната апликација за андроид и iOS – V380PRO.

2. Plug / Play технологија за далечински пристап. Контрола на движење на камерата, и интелигентно дигитално зумирање преку вашиот телефон каде и да сте.

3. Вградени IR-Cut и LED светла за ноќно гледање до 10 метри.

4. Двонасочно аудио директно до вашиот паметен телефон, таблет или компјутер, слот за SD картичка за локален запис, или Onvif NVR, репродукција преку Интернет. Може да се користи како камера за бебе.

5. Сензор за движење: не можете секогаш да го гледате вашиот видео-материјал, ќе добиете известување кога камерата забележи движење.

6. Известување по е-пошта: Камерата работи совршено во електронска пошта кога има неочекувано движење.

7. Далечински управувач: Влезете во апликацијата и ќе можете да управувате со камерата.

8. Вградено WIFI, може да го поврзете и дирекно со кабел на интернет.

Камера за бебе.

Спецификации:

Спецификација:

Тип на предмет: IP-камера

Пиксел на камерата: 2MP

Резолуција: 1920 * 1080

Сензор: CMOS 2135

Интерфејс за напојување: DC 5V / 1.6A

Аудио влез: вграден микрофон, поддршка за двонасочен говорен домофон за повеќе мобилни телефони.

Аудио излез: вграден звучник, поддржува двонасочен гласовен домофон.

Надворешен сигнал за аларм

Растојание за ноќна верзија: 10м

Работна температура: 65 ° C

Мемориска: Максимална поддршка 64 GB

Прилагодување на сликата: осветленост, контраст, сатурација, наопаку, лево и десно.

Ноќен вид: инфрацрвена светлина, инфрацрвено растојание на осветлување: 5 -10 метри (во зависност од околината)

Леќа: 3,6мм / широк агол 100 °

Безжична врска: WiFi IEEE 802.11 b / g / n 2.4GHz

 

Пакет вклучува:

1 * Камера

1 * Адаптер за напојување

1 * Упатство за корисник

4 мислења за Q9 Безжична WIFI камера

 1. Ѓоко Филипоски

  Екстра е камерата

  Корисно(0) Бескорисно(1)You have already voted this
 2. Anonymous

  Камерата е одлична, вреди за цената. Единствена маана е што при исклучување и повторно вклучување wi-fi подесувањата мора да се подесат одново.

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 3. Jovica Savin

  Top

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 4. Daniel petrushevski

  Za taa cena odlicna e

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
Вашето мислење

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Откажи

Прашања и одговори

Нема прашања

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Mail

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Одговори

Thank you for the answer!

Mail

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Q9 Безжична WIFI камера

1,399 ден

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Обнови ги