Celluless MD

- 25%

2,000 ден 1,499 ден

Out of stock

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела македонија.

Бесплатна замена

Замена или враќање, во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

SKU: celluless-md Категории: , ,

Вакумтерапијата се користи при отстранување на целулитот при што се употребува притисок (вакум) кој се создава на третираната површина.

Со оваа терапија се постигнува ендомасажа и дренажа на меѓуклеточните течности со што се забрзува протокот на крв, лимфа и се елиминираат отровите.

Терапија значително ја подобрува пропустливоста на капиларите , ја стимулира периферната циркулација и оксигенација на периферните делови на кожата. Ја подобрува хидратацијата на екстрацелуларниот матрикс кој води до активирање на фибробласти и раст на нови клетки.

Сврзното ткиво повторно станува еластично , кожата е повторно мазна , цврста и стегната , без целулит.

9 мислења за Celluless MD

Слики од корисниците

Image #1 from Дона Заревска
Image #2 from Daniela
Image #3 from Ivana Mladenovska
Image #4 from Nora
Image #1 from Дона Заревска

Дона Заревска

Единствено нешто што реално ме колеба во однос на ефикасноста на производот е фактот што ролерите се слабо подвижни и делот каде се подесува вакумот е речиси невозможно да се подеси на умерен вакум (кој би требало да го има). Освен тоа на нозете, особено од задната страна на бутовите е неизводливо сами да се поминете, што поради тоа што вакумираната чашка се движи само на принцип на влечење (не и на туркање), што поради тоа што чашката мора да е внимателно наместена за да создаде вакум. Како и да е... лично по месец дена ги очекувам евентуалните резултати!

Image #2 from Daniela

Daniela

Odlicen e, ima efekt.

Image #3 from Ivana Mladenovska

Ivana Mladenovska

Ми стигна за еден ден, Ви посакувам усшех во работата само така продолжете.

Image #4 from Nora

Nora

Mnoogu mokjen i efikasen. I mnogu brza dostava.

Image #1 from Дона Заревска
Image #2 from Daniela
Image #3 from Ivana Mladenovska
Image #4 from Nora
 1. Дона Заревска

  Единствено нешто што реално ме колеба во однос на ефикасноста на производот е фактот што ролерите се слабо подвижни и делот каде се подесува вакумот е речиси невозможно да се подеси на умерен вакум (кој би требало да го има). Освен тоа на нозете, особено од задната страна на бутовите е неизводливо сами да се поминете, што поради тоа што вакумираната чашка се движи само на принцип на влечење (не и на туркање), што поради тоа што чашката мора да е внимателно наместена за да создаде вакум. Како и да е… лично по месец дена ги очекувам евентуалните резултати!

  Слика од производот

  Image #1 from Дона Заревска
  Корисно(4) Бескорисно(0)You have already voted this
 2. Anonymous

  Производот има дел каде што се подесува јачината на вакумот, меѓутоа не е добро осмислена. На најголемата јачина вакумот е премногу јак.

  Корисно(1) Бескорисно(2)You have already voted this
 3. Daniela

  Odlicen e, ima efekt.

  Слика од производот

  Image #1 from Daniela
  Корисно(3) Бескорисно(0)You have already voted this
 4. Ivana Mladenovska

  Ми стигна за еден ден, Ви посакувам усшех во работата само така продолжете.

  Слика од производот

  Image #1 from Ivana Mladenovska
  Корисно(2) Бескорисно(0)You have already voted this
 5. Nora

  Mnoogu mokjen i efikasen. I mnogu brza dostava.

  Слика од производот

  Image #1 from Nora
  Корисно(3) Бескорисно(0)You have already voted this
 6. Anonymous

  sega za sega e vo red

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 7. Beti Despotovska

  Mnogu mokjen i kvaliteten proizvod, zadovolna sum od nego vi go preporacuvam

  Корисно(10) Бескорисно(11)You have already voted this
 8. Martina Zlatanovska

  Super e imam efekt pri koristenje na proizvodot od samo edna nedela, vi blagodaram na sorabotkata pozz

  Корисно(8) Бескорисно(4)You have already voted this
 9. Daniela Jakimovska

  Proizvodot e odlicen idealen e za celulit, vi blagodaram i mnogu uspeh vo rabotata

  Корисно(5) Бескорисно(1)You have already voted this
Вашето мислење

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Откажи

Прашања и одговори

Нема прашања

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Mail

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Одговори

Thank you for the answer!

Mail

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Обнови ги
Shopping cart