популарно

Celluless MD

- 25%

1,499 ден

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела Македонија.

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

Вакумтерапијата се користи при отстранување на целулитот при што се употребува притисок (вакум) кој се создава на третираната површина.

Со оваа терапија се постигнува ендомасажа и дренажа на меѓуклеточните течности со што се забрзува протокот на крв, лимфа и се елиминираат отровите.

Терапија значително ја подобрува пропустливоста на капиларите , ја стимулира периферната циркулација и оксигенација на периферните делови на кожата. Ја подобрува хидратацијата на екстрацелуларниот матрикс кој води до активирање на фибробласти и раст на нови клетки.

Сврзното ткиво повторно станува еластично , кожата е повторно мазна , цврста и стегната , без целулит.

8 мислења за Celluless MD

4.5 од 5
6
1
0
1
0
Вашето мислење
Сите Најкорисни Највисоки оценки Најниски оценки
 1. Daniela Jakimovska

  Proizvodot e odlicen idealen e za celulit, vi blagodaram i mnogu uspeh vo rabotata

  Корисно(5) Бескорисно(2)You have already voted this
 2. Martina Zlatanovska

  Super e imam efekt pri koristenje na proizvodot od samo edna nedela, vi blagodaram na sorabotkata pozz

  Корисно(8) Бескорисно(4)You have already voted this
 3. Beti Despotovska

  Mnogu mokjen i kvaliteten proizvod, zadovolna sum od nego vi go preporacuvam

  Корисно(10) Бескорисно(11)You have already voted this
 4. Anonymous

  sega za sega e vo red

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 5. Nora

  Mnoogu mokjen i efikasen. I mnogu brza dostava.

  Корисно(3) Бескорисно(0)You have already voted this
  Image #1 from Nora
 6. Ivana Mladenovska

  Ми стигна за еден ден, Ви посакувам усшех во работата само така продолжете.

  Корисно(2) Бескорисно(0)You have already voted this
  Image #1 from Ivana Mladenovska
 7. Daniela

  Odlicen e, ima efekt.

  Корисно(3) Бескорисно(0)You have already voted this
  Image #1 from Daniela
 8. Anonymous

  Производот има дел каде што се подесува јачината на вакумот, меѓутоа не е добро осмислена. На најголемата јачина вакумот е премногу јак.

  Корисно(1) Бескорисно(2)You have already voted this

  ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Прашања и одговори за производот

  Нема прашања

  Прашај

  Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

  Ви благодариме!

  Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

  Error

  Warning

  Се појави грешка, ве молиме рефреширајте ја страната или контактирајте го администраторот.

  Одговори

  Ви благодариме што го споделивте вашето мислење!

  Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

  Error

  Warning

  An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

  1,499 ден

  Нема на залиха

  Kupiprodaj
  Logo
  Регистрирај се
  Shopping cart