Дигитален шублер

- 20%

799 ден

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

Дигитален шублер е рачен мерен инструмент за мерење на надворешни внатрешни димензии на разни предмети. Со шублерот мериме димензии на тела со прецизност до дел од милиметарот.

Може да се користи за мерење на внатрешниот и надворешниот дијаметар.

Мери во инчи / милиметри – Со едно копче брзо се менува помеѓу два режими на мерење: инч, милиметар, можете да ги измерите внатрешните, надворешните димензии, дијамерите, длабочината и чекорите со само една алатка за мерење.Прецизност – Опсег на мерење:  0 – 150mm; Точност: 0.0005in / 0.01mm; Точност: ± 0,01 mm.

мерни функции на дигиталниот шублер:
надворешно мерење
внатрешно мерење
длабинско мерење
мерење по чекори

Може да биде нула во било која точка за диференцијално мерење.  Лесно се лизга без да се лепи.
Водоотпорен IP54: Отпорна на прскање на вода, масло, прашина;

Големиот и јасен LCD дисплеј обезбедува лесно читање на шублерот; автоматско исклучување во рок од 5 минути без работа. На ЛЦД-екранот има заштитен филм за да се заштити екранот.

Оди со заштитно кутивче и батерија тип LR44

Гаранција – 2 години.

Digitalen subler cena шублер Шублер дигитален Дигитален шублер subler Digitalen subler Digitalen subler mk

2 мислења за Дигитален шублер

5.0 од 5
2
0
0
0
0
Вашето мислење
Сите Најкорисни Највисоки оценки Најниски оценки
 1. Ристе Трајков

  dobro

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 2. Димитрија Галапчев

  Според описот, истиот производ го добив

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this

  ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Прашања и одговори за производот

  Нема прашања

  Прашај

  Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

  Ви благодариме!

  Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

  Error

  Warning

  Се појави грешка, ве молиме рефреширајте ја страната или контактирајте го администраторот.

  Одговори

  Ви благодариме што го споделивте вашето мислење!

  Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

  Error

  Warning

  An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

  799 ден

  На залиха | Доставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

  SKU: digitalen-subler Категорија:
  Kupiprodaj
  Logo
  Регистрирај се
  Shopping cart