Двоглед

- 55%

999 ден

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела македонија.

Бесплатна замена

Замена или враќање, во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

SKU: dvogled Категории: ,

 

1. Како да го користите двогледот

Поставете го меѓу очите, со фаќање на цевките за леќите, и вртете го телото на двогледот, на средина се додека не видите еден избристен круг на гледање.

Б. Фокусирање

Затворете го десното око, фокусирајте се на левата страна со вртење на централното тркало за фокусирање сè додека објектот не се појави остар и јасен. Отворете го десното око, завртете го левото око свртете го десниот окулар додека предметот не биде остар и јасен, сега кога двете страни се во фокус, за различно растојание може да се фокусира со вртење на централното тркало. Забележете го поставувањето на скалата на ноќниот окулар за вашето око.

Кога ги бришете леќите, користете крпа за леќи што доаѓа заедно со двоглед или мека крпа без влакна.

За да ги отстраните сите преостанати нечистотии и размачкувања од двогледот, додадете една или две капки алкохол во крпата.

Никогаш не обидувајте се да го исчистите двогледот внатрешно или да се обидувате да го отворите.

Двоглед за лов, патувања на отворено, панда 8×40

Двогледи Noken dvogled

Дијаметарот на леќата: 50 мм.
Двогледот Panda 8×40 е дизајниран за урбани услови или за во планина. Овој модел произведува моќност за зголемување од 8x; доволно за да се набудуваат далечните објекти, до најситни детали. Целосно обложената оптика обезбедува кристално чисти, остри слики.

Сигурната обвивка не се лизга.

Висококвалитетните прироми на Поро се изработени од целосно оптичко стакло БАК4.

bak4 dvogled

 

Двогледот има широко видно поле и е идеална алатка во случај да сакате да ја прегледате околината. Централното тркало за фокусирање се користи за прилагодување на острината на сликата. Користејќи го прстенот за прилагодување на диоптријата на десниот окулар, можете да го прилагодите инструментот на вашиот индивидуален вид.

dvogled skopje

Меките гуми за очи овозможуваат поудобно набудување.

Гумената обвивка го штити двоглегот од влага, прашина и нечистотија. Доколку е потребно, можете да го инсталирате инструментот на статив, користејќи специјален приклучок лоциран на телото на двогледот.

Спецификации:
Тип: Приро призма
Оптички материјал: стакло БАК4
Оптички слој: целосно обложен
Дијаметарот на леќата: 50мм
Дијаметар на излезна зеница: 5мм
Олеснување на очите, мм: 12 мм
Видно поле: 8,2 °
Погледно поле: 168/10000м

Пакет вклучува:
Двоглед Панда 8×40
Капачиња за очи и објективни леќи
Крпа за чистење.

 

двогледи мк Двогледи

vojnicki dvogled

1 мислења за Двоглед

  1. Martin Petrovski

    Go zedov odlicen e ist kako na slikite a i jasno se gleda

    Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
Вашето мислење

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Откажи

Прашања и одговори

Нема прашања

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Mail

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Одговори

Thank you for the answer!

Mail

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Обнови ги