најдобра цена

Масажер за истегнување на грб за лумбална корекција

- 50%

699 ден

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела Македонија.

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

Масажер за грб, специјално дизајниран за ублажување на болката во грбот, како резултат на затегнати мускули, губење на кривата, и лошо порамнување на ‘рбетот.

Решение за затегнатост на ‘рбетот и напнатоста.

Сите поминуваме премногу време седејќи, што негативно го менува нашето држење на телото.  Ова неизбежно предизвикува вкочанетост и затегнатост на постуралните мускули кои се прицврстени на нашиот ‘рбет.

Овој масажер е ефикасен и пренослив уред, кој лесно може да помогне во ублажување на овој универзален проблем.

Користете го еднаш на ден само 5 минути, и ‘рбетот ќе стане пофлексибилен и вашето држење целосно ќе се трансформира. Ќе можете да стоите исправено, и да изгледате и да се чувствувате подобро за само 5 минути на ден.

Овој масажер за грб на повеќе нивоа, може да направи да се чувствувате пријатно, и да се држите исправено.

Ја опушта и ослободува болката во долниот дел од рбетот.

Со само 5 минути на ден, може да ви помогне да го истегнете ‘рбетот и да се опуштите, по напорниот работен ден.

3 прилагодливи нивоа на висина.

Подобрување на циркулацијата на крвта, подобрување на метаболизмот.

Како работи?

Кога лежите на поддржувачот, гравитацијата овозможува предниот дел од вашето тело без напор да се истегне, со што околните мускули почнуваат да се релаксираат, нежно декомпресирајки ги дисковите во пршлените, и ја ослободуваат напнатоста и болката.

Магнетен поддржувач

Материјал: ABS, магнет

Големина: прибл. 38,5х25см

Тежина: прибл. 619 g

Практичен совет
Опуштете се! Едена од клучевите работи за добро истегнување, и за ослободува од напнатоста е релаксација. Длабоко вдишете, нежно издишете и оставете ја вашата телесна тежина да работи заедно со гравитацијата. Така ќе постигнете поголемо истегнување и порано ќе стигнете во порелаксирана состојба.

7 мислења за Масажер за истегнување на грб за лумбална корекција

4.7 од 5
6
0
1
0
0
Вашето мислење
Сите Најкорисни Највисоки оценки Најниски оценки
 1. Danilovski Ivica

  Proizvodot e korisna kvalitetna naprava go koristam eve veke edna nedela – vredi da se isproba

  Корисно(1) Бескорисно(0)You have already voted this
 2. Hakan

  Fala gozedof
  Poracka ta

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 3. Ангеловска Елеонора

  Навистина е неверојатен производот кога започнав да го користам уште првиот ден, се чувствувам опуштено и без болки во грбот, ви благодарам најдобри сте !

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 4. Maja Petrovska

  Go imam proizvodot, navistina e KORISEN kako sto go opisuvaat, go koregira drzenjeto na teloto za odreden stepen i ve opusta

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 5. Aleksandar stanojkovski

  Ne e los

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 6. Anita Jovanovikj

  Go dobiv masazerot za grb, vi blagodaram od srce

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 7. Наташа Трајчевска

  Одлична и навремена достава – задоволен купувач!

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this

  ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Прашања и одговори за производот

  Нема прашања

  Прашај

  Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

  Ви благодариме!

  Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

  Error

  Warning

  Се појави грешка, ве молиме рефреширајте ја страната или контактирајте го администраторот.

  Одговори

  Ви благодариме што го споделивте вашето мислење!

  Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

  Error

  Warning

  An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

  Масажер за истегнување на грб за лумбална корекција
  Масажер за истегнување на грб за лумбална корекција

  699 ден

  699 ден

  Нема на залиха

  SKU: masazer-za-grb Категорија:
  Kupiprodaj
  Logo
  Регистрирај се
  Shopping cart