Сет ластици за вежбање на цело тело

699 ден1,299 ден

избриши
Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела македонија.

Бесплатна замена

Замена или враќање, во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

SKU: два-пара-ластик-за-вежбање-resistance-band Категории: ,

20 минути домашен тренинг на цело тело, со ластици за отпорност, за врвни резултати:

Материјал: латекс

Ластици за вежбање со врвен квалитет. Ластиците за отпорност на Dr.Qiiwi, се изработени од 100% природен латекс – ослободен од не-природен термопластичен еластомер (TPE).

Одлични за секаков тренингот. Овој сет на резистентни ленти може да се интегрира со секоја популарна програма за тренингот, вклучувајќи Crossfit, Теретана, Јога, Пилатес итн.

Супериорен квалитет. Сите наши ластици за вежбање се темелно тестирани. Ова осигурува дека ластиците се ослободени од дефекти и ќе ви овозможат безгрижно искуство.

Сетовите вклучуваат и торба за носење.

Женскиот сет вклучува: 3 хип ластици со различна растегливост.

Машкиот сет вклучува: 5 ластици со различна растегливост, и 5 додатоци.


Машки сет ластици

сет ластици за вежбање

resistance-band сет за вежбање


Женски сет ластици


Сет ластици за вежбање

vezbanje mk

Fitnes lastici

  Vezbi so lastik Справа со ластици

ластици за задница

Pridobivki od lasticite za vezbanje

Nitu edna rutina na vezbanje ne e kompletna bez, nekakov vid na otpor. Lasticite za vezbanje pridonesuvaat optimalen otpor, za da gi razvivate i formirate vasite muskuli.

 • Lasticite za vezbanje, pomagaat da se potikne slabeenjeto.

I pokraj toa sto vezbanjeto so lastici nema da sogori tolku kalorii, kako aerobnotot vezbanje. sepak ima golem efekt vrz slabeenjeto. Koga vezbate so lastici metabolizmot na vaseto telo dobiva znacitelen potik.

 • Vezbanjeto so lastici pomaga da se sprecat povredi.

Vezbite si lastici pomagaat da se zgolemi gustinata na kostata. Ova znaci deka e pomala verojatnosta da se povredite.

Koga pravite aerobni vezbi so lastici, vasiot mozok osloboduva povekje endorfin od voobicaeno. Ovoj endorfin ne samo sto ve razveseluva za vreme na vezbanjeto, tuku ima i dolgotraen efect. So redovno vezbanje so lasticite za otpor, ke spiete podobro i ke bidete pomalku skloni kon depresivni momenti.

 • Sprecuva zabrzano stareenje.

Stom vaseto telo celosno se razvie, pocnuva da gubi okoli 1% od svojata mokjnost sekoja godina, ovaa statistika vazi i za muskulite i za koskite. Najdobar nacin da se spreci ova e so gradenje na koskenata i muskulnata gustina so pomos na vezbite so lastici.

Lasticite se mnogu polesni za transport od tegovite, so niv mozete da vezbate doma, vo vasata kancelarija, bilo kade. Isto taka tie se lesni i za skladiranje.

Mozete da gi koristite sami, bez nikakva pomos, sto ne e taka koga vezbate so tegovi sekogas mora da ima nekoj do vas i da vi pomaga.

Детали за производот: Сет ластици за вежбање на цело тело

Избери:

Машки сет ластици, Женски сет ластици, Двата сета

Достава преку:

Еко логистик

Цена на достава

Бесплатна достава

Dimensions
Weight 2 kg
Dimensions 22 × 22 × 22 cm

34 мислења за Сет ластици за вежбање на цело тело

 1. Hristijan Jovanoski

  👌

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 2. Dragica Ivanceva

  Prezadovolna

  Корисно(0) Бескорисно(1)You have already voted this
 3. Андреа Младеновска

  Топ ластици! Ги препорачувам.

  Корисно(0) Бескорисно(1)You have already voted this
 4. Admir Bejtovikj

  👌

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 5. Natasha

  Odlicni

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 6. Љупче Велески

  Професионално

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 7. Трајче Петрески

  Top !

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 8. Anonymous

  Odlicno.

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
Вашето мислење

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/kupinmvl/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 2674

Прашања и одговори

Question
Како го користите додатокот за врата? Се плашел да не ја повлечам вратата, да не ја искорнам :). Оли праша на March 8, 2021
Answer
Lasticite se stavaat od vnatresnata strana na vratata, taka sto otporot ke bide na vnatresniot del od kasata na vratata, od kade sto se zatvara. Taka nema da imate problem so lasticite za vezbanje. KIKI одговори на March 8, 2021
Обратете вниманије на која страна од вратата ги ставате ластиците за вежбање. Ако ги ставате на истата страна од каде се отвара вратата може да ја отвори вратата, или да ја искриви. Од спротивната страна нема да има никаков проблем. admin одговори на March 8, 2021 store managerstore manager
Upvote (1) Downvote (0)
Loading
Question
Dali lesno se kinat? anonimus праша на March 8, 2021
Answer
Јас ги користам четири месеци и не гледам знаци на абење или слабост. Сега во зависност колку ги растегнувате ако премногу се оптегне најверојатно дека ќе се скине. Роби одговори на March 8, 2021
Upvote (0) Downvote (0)
Loading
Question
Dali se vkluceni i vezbi, kako da gi koristime lasticite? Elena праша на March 8, 2021
Answer
Ima malo upatstvo so osnovnite vezbi, najdobro napisete si na google ili youtube: Resistance band exercises. Ke ti iskocat mnogu vezbi, kako da gi koristis. Ole одговори на March 8, 2021
Upvote (1) Downvote (0)
Loading

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Mail

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Одговори

Thank you for the answer!

Mail

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Сет ластици за вежбање на цело тело
Сет ластици за вежбање на цело тело

699 ден1,299 ден

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Обнови ги