Самолеплива RGB LED лента 3метри

- 30%

Original price was: 1,000 ден.Current price is: 699 ден.

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

Спецификација:

Тип: 5V USB LED ленти светло

Боја: RGB

Должина: 3 мм

Тип на LED диоди: 5050 LED диоди

Количина на LED: 30 LED диоди/м

Напон: DC 5V

Тип на далечински управувач: 44Keys IR далечински управувач

Растојание на далечинскиот управувач: околу 8м

Работна температура: -20 – 60

Водоотпорен рејтинг:  водоотпорен IP65

Животниот век: 50.000 + часа

 

 

Карактеристики:

Далечински управувач: 16 бои со 4 режими: бледнее, блиц, строб, мазен. Далечински управувач со копчиња (вклучен) за поставување на омилената боја, режим и осветленост. DIY атмосферско осветлување. Совршено светло за расположение за подобрување на јасноста на сликата, ублажување на замор на очите.

 

 

Различни апликации: супер светлина со лента RGB може да се примени за телевизор, компјутер, осветлување на заднина на лаптоп, под кревет, центар за забава, декорации на соби, домашно кино итн.

 

Побезбедно за користење: позадинско осветлување на ТВ-уредот работи на напон од 5V. Само 5V напојување/кутија за батерии за работа со светлосни ленти, можете лесно да ја користите на отворено, исто така може да се нанесува на отворено со адаптер (не е вклучен). Оваа верзија е неводоотпорна, екстремно ниска топлина, допирна и безбедна за деца.

 

 

Полесно за инсталирање: Самолеплива задна лента. Каблите погодни за аголот ја олеснуваат инсталацијата, се наведнуваат на аглите без дополнителни конектори или кршење на лентите. Сè во еден комплет, доаѓа со 1 x IR далечински управувач, USB-кабел напојуван од 5V, супер долги континуирани светлосни ленти од 3 метри.

  • Производ
  • Слики

LED трака

Original price was: 1,000 ден.Current price is: 599 ден. -40%
RGB Лед Трака се користи за внатрешно и надворешно осветлување. Направена е од самолеплив матерјал, само одберете каде сакате да свети и залепете по ...

Мислења на корисниците

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Вашето мислење

Сеуште нема мислења за овој производ.

Оценете го први “Самолеплива RGB LED лента 3метри”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Самолеплива RGB LED лента 3метри
Самолеплива RGB LED лента 3метри

Original price was: 1,000 ден.Current price is: 699 ден.

Original price was: 1,000 ден.Current price is: 699 ден.

Доставата за овој производ е бесплатна за: 3-6 дена

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Shopping cart