Масажер за врат

- 55%

2,000 ден 899 ден

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела македонија.

Бесплатна замена

Замена или враќање, во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

Најголемиот хит во светот, масажер кој работи на принципот на ЕМС (електро-мускулна стимулација) и е специјално развиен за релаксирање на мускулите на вратот и рамениците.

Болките во вратот може да бидат тешки за решавање, особено кога не се лекуваат правилно.

Без разлика дали сте уморни од болка во вратот или едноставно се обидувате да се опуштите, и да се одморите, овој преносен електронски уред за масажа на вратот, има за цел да ги третира болките во вратот и да ви помогне да се опуштите со мноштвото варијабилни поставки применливи за сите видови на употреба!

Придобивки.

Користете напредни техники на физиотерапија за релаксирање на мускулите преку електро-стимулација
Промовира циркулацијата на крвта, го елиминира хематомот и воспалението и ја подобрува инсуфициенцијата.

Ги смирува болките во вратот и ги релаксира точките на вкочанетост.

Шест различни режими за масажа: вибрации, притисок, електро-стимулација, шиацу, пулс и автоматски.

Ергономскиот дизајн се вклопува околу секој врат.

Лесен и преносен.

9 причини зашто таа треба да биде дел од вашето секојдневие

1. Се користи со години во тренажниот процес на врвните спортисти.
2. Работи место вас.
3. Го тонира целиот врат.
4. Многу поефикасна од традиционалните вежби.
5. Релаксира и опушта.
6. 100% Безбедна за употреба.

Сите масажери погледнете ги тука

 

5 придобивки од Масажер за врат

 

 • 1. Ја намалува болката во мускулите

Со масирање на болните места околу вратот, циркулацијата на крвта во вашето тело ќе се зголеми. Тоа ќе помогне во смирување на болката и намалување на нивото на воспаление.

Масажата на вратот помага при ослободување на ендорфин. Ендорфин е форма на аминокиселина, и тој делува како убиец на болка.

болка во вратот

 

 • 2. Ја смирува мигрената и го намалува стресот во очите

помага за мигрена

Масажата со електропулс е најдобриот начин за намалување на главоболката и мигрена. Нема несакани ефекти од масажата на врат. Исто така, тоа ви помага да се ослободите од мускулниот спазам, и да ја подобрите циркулацијата на крвта. На крајот на краиштата, го намалува притисокот во очите и главата. Според студијата, третманот со масажа на вратот може да помогне во намалување на болката во вратот, и болките во рамото.

 • 3. Го подобрува расположението

Масажата не само што помага во ослободување од болката, туку помага и во подобрување на вашето расположение. Според истражувањето, забележано е дека масажата на рамото и вратот може да го зголеми нивото на серотонин и допамин.

Масажерот го подобрува расположението

Ако нашето тело се пресели во релаксирачка состојба, тогаш и нашиот нервен систем се движи во релаксирачка состојба. Масажата е прилично корисна за придвижување на нашето тело во релаксирачка состојба.

 • 4. Масажетор за врат го подобрува имуниот систем

Редивното масирање помага во зголемување на белите крвни клетки и лимфоцитите во нашите тела. Овие две работи го сочинуваат имуниот систем на организмот, кој помага во борбата против болеста и инфекциите.

masazerite go podobruvaat imuniot sistem

Масажата помага при активирање на лимфниот систем, што помага при отстранување на штетните материи од телото. На крајот на краиштата, тоа го прави вашето тело силно и здраво. Во денешно време, болката во вратот и рамото е чест проблем кај луѓето од сите возрасти. Постојат различни причини за болка во вратот и рамото. Една од главните причини за болка во вратот и рамото е неправилното држење на телото. Во нашиот брз живот, не е можно редовно да се посетува терапевт за масирање. Затоа, треба да инвестирате во масажер за врат со добар квалитет.

 • 5. Ги намалува трошоците, и ви заштедува време

Редовно резервирање на терапевт за масажа е тежок процес. Но, ако инвестирате во масажер за врат, тогаш лесно можете да заштедите и време и пари. Така, масажерот за врат е најдобрата опција за намалување на силната болка во вратот и рамото.

 

 

масажери

13 мислења за Масажер за врат

Слики од корисниците

Image #1 from Jovan
Image #1 from Jovan

Jovan

Dobar e

Image #1 from Jovan
 1. Цветанка Наумовска

  Ви благодарам миго доставија произаводот, како што кажавте за два дена и се е исто како на сликите ! Успешана работа

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 2. Jovanovski Matej

  Dobar relaksator posle naporen den, go preporacuvam

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 3. Лазаревска Сандра

  Здраво на сите, го зедов масажерот многу ми се допаѓа многу…поз

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 4. Greta Velkovska

  Proizvodot vi e top ima efekt, fala vi

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 5. Vlatko Cvetkovski

  Vi blagodaram mi go isporacaa navreme, profesionalizmot vi e na najvisoko nivo 👏👏

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 6. Aleksandar Velickovski

  Super relaksacija

  Корисно(3) Бескорисно(1)You have already voted this
 7. Jovica Cekovski

  Go preporacuvam odlicen e drago mi e sto go imam

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 8. Simeona Nikolovska

  Zdravo decki masazerot vi e odlicen neverojatno se custvuvam posle koristenje duri me zaspiva 😄💝

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 9. Tomislav Jovevski

  Go doviv zavcera super e ve opusta posle naporniot den 👌

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 10. Tomislav Jovevski

  Go dobiv zavcera super e ve opusta posle naporniot den 👌

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
Вашето мислење

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Откажи

Прашања и одговори

Нема прашања

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Mail

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Одговори

Thank you for the answer!

Mail

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Масажер за врат

2,000 ден 899 ден

You may also like…

2,170 ден 1,499 ден
31%
Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Обнови ги
Shopping cart