RockBros Педали за планински велосипеди

- 30%

1,399 ден

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

Педали за велосипеди со издржлива широка површина.

Педали - Велосипед педали

Карактеристики:

 • Големина: 120 мм х 105 мм х 20 мм
 • Цврста површина од најлонски влакна со висока јачина, која има отпорност на удари, абење и отпорност на корозија.
 • Ултралесни педали
 • Против лизгање
 • Тежина: 365 грама
 • Боја: црна
 • Во пакетот одат две педали.
 • Боцките се мали штравчиња, можат да се подесуваат, како ви одговара, може и да се извадат.

Стандардно за BMX, MTB, планински велосипед, велосипед.

CR-L за левата педала и CR-R за десната педала. Пред да ги инсталирате новите педали, побарајте ги ознаките „L“ и „R“ на оската.

Најдобар избор за велосипедисти:
1. Рамната педала има најлонско композитно тело и тежи само 0,4 lb, полесна рамна педала за велосипед ве прави енергетски поефикасни.

2. Платформата е прилично голема за да одговара на која било големина на стапало, а површината на педалот има мали иглички кои помагаат да ги задржите стапалата на место.

3. Педалите за велосипеди се исклучително лесни за користење и инсталирање, што ги прави најдобар избор за патување.

Против лизгање на секоја страна, обезбедуваат поголема сигурност на педалите и држете ги вашите стапала на место. Дури и ако се покриени со слој кал по калливо возење, не грижете се вашите стапала нема да се лизнат од педалите

 

2 мислења за RockBros Педали за планински велосипеди

5.0 од 5
2
0
0
0
0
Вашето мислење
Сите Најкорисни Највисоки оценки Најниски оценки
 1. Denis Todorovski

  Odlicni

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
  Image #1 from Denis Todorovski
 2. Anonymous

  Екстра

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this

  ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Прашања и одговори за производот

  Нема прашања

  Прашај

  Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

  Ви благодариме!

  Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

  Error

  Warning

  Се појави грешка, ве молиме рефреширајте ја страната или контактирајте го администраторот.

  Одговори

  Ви благодариме што го споделивте вашето мислење!

  Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

  Error

  Warning

  An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

  RockBros Педали за планински велосипеди
  RockBros Педали за планински велосипеди

  1,399 ден

  Слични производи…

  ROCKBROS Предна велосипедска светилка

  Само 2 останати на залиха | Доставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

  1,999 ден
  33%

  ROCKBROS Унисекс лесни ракави

  На залиха | Доставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

  430 ден

  ROCKBROS фотохромни очила за велосипед

  На залиха | Доставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

  1,500 ден
  50%

  1,399 ден

  На залиха | Доставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

  Kupiprodaj
  Logo
  Регистрирај се
  Shopping cart