Продужен кабел 30метри

590 ден

Се продава од:
4 out of 5
  Прашање
Ќе го добиете за 2-4 дена
SKU: produzen-kabel Категории: ,

Портокалов продолжен кабел идеален за складирање. Погоден за надворешна употреба со IP44 отпорност на прскање. Приклучок со затворен капак: заштитен од влага и нечистотија. Должина на кабел: 30 метри.

Погоден за: Внатрешен и надворешен
Влезна моќност: 220-240V AC
Вкупна дебелина на кабелот: –
Број на јадра: 3
Дебелина на јадрото: 1,5 mm²
Тип кабел: H07RN-F 3×1,5 mm²
Должина: 30 метри
Материјал: пластика, бакар
Боја: Портокалова
Сертификација: CE, RoHS
Гаранција: 2 години
Со должина на кабел од 30 метри, имате повеќе слободен опсег во вашата градина. Максималната моќност за овој продолжен кабел е 3500 вати.

Погоден за на отворено
Со класификација на IP44, овој продолжен кабел е отпорен на прскање. Поврзете го продолжениот кабел со приклучок 230V и приклучете го вашиот електричен апарат на другиот крај. Благодарение на гумениот капак, вашиот приклучок е заштитен од влага и нечистотија. Со употреба на издржливи материјали како што се пластика и бакар, продолжниот кабел е погоден за надворешна употреба.

Лесен за користење
Производот може да се вклучи во ѕиден штекер. Продолжениот кабел е особено корисен ако немате приклучоци за напојување во близина, како на пример во градината или на патеката. Корисно е и за време на реновирање:

Детали за производот: Продужен кабел 30метри

Боја

Достава преку:

Цена на достава

120 денари

Состојба

Ново

Мислења

Сеуште нема мислења

Оценете го први “Продужен кабел 30метри”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Прашања и одговори

Сеуште нема прашања од корисниците.

Продужен кабел 30метри
Продужен кабел 30метри

590 ден

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Обнови ги
Shopping cart