Сликање по броеви на платно

999 ден

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела Македонија.

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

Сликање по броеви на платно(без рамка)
Димензии на производот : ‎ 50 x 40 cm
Тежина на артиклот: 159 g

Комплетот содржи:
-претходно отпечатено уметничко платно со текстура
-комплет четки за бојадисување( вклучува 3 парчиња)
-акрилни бои
-пробен лист за боење

 

сликање на платно-куче painting by number

Бојата:

*Високо квалитетни пигменти, висока репродукција на бои, светли бои.
*Бојата може да биде директно обоена, нема потреба од додавање вода.
*Покриеноста на бојата е силна, во процесот на сликање ако направите грешка, можете да ја покриете со друга боја.
*Бојата лесно се суши, кога не ја користите покријте го капакот.
*Кутијата за боја одговара на бројот на платното, а необележаните пигменти одговараат на засенчените делови на платното.

Четките:

*Лесни за чистење, добра апсорпција на бојата.
*Измијте ја четката кога ќе ја смените со друга боја или ќе ја прекинете бојата.
*За поголемиот дел, можете да ја користите поголемата четка за бојадисување, а за малите делови, можете да ја користите помалата четка за бојадисување.

слика со бројки на платно бои за сликање по броеви

Забелешка:

*Сликајте по броеви, еден по еден број.
*Мијте ја четката кога ќе завршите, или кога менувате бои.
*Започнете од врвот кон дното, или од лево кон десно.
*Обезбедено е доволно боја за употреба.

Лесно за сликање: Сликајте по бројки погодно за сите генерации- возрасни, почетници, деца, студенти.
Едукативна играчка: Може да го ублажите стресот, ви помага да се држите подалеку од зрачењето на телефоните. Ви помага да го намалите стресот и да го регулирате расположението. 

Помогнете им на вашите деца да ја подобрат нивната координација, да имаат чувство дека постигнале нешто корисно, што е добро за нивната самодоверба.

slika so brojki na platno slika so brojki
Идеален подарок: Совршен е за декорација на домот, извонреден подарок за Божиќ, Нова Година, и родендени.

Сликите се без рамка, можете дополнително да ја урамите.

сликање по броеви

slika so brojki

Детали за производот: Сликање по броеви на платно

Избери

Лав, Куче, Маче

Мислења на корисниците

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Вашето мислење

Сеуште нема мислења за овој производ.

Оценете го први “Сликање по броеви на платно”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Прашања и одговори за производот

Нема прашања

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

Се појави грешка, ве молиме рефреширајте ја страната или контактирајте го администраторот.

Одговори

Ви благодариме што го споделивте вашето мислење!

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

Слични производи…

1,099 ден1,900 ден

999 ден

4.67 out of 5
SKU: slikanje-po-broevi Категорија:
Рокот за испорака 1-3 дена
Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Shopping cart