Справа со вибрации за вежбање на целото тело InnovaGoods

- 38%

7,999 ден

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

masazer cena mk

masazeri cena

najdobri masazeri

Сеопфатна вибрациона справа за спортски тренинг, со додатоци и водич за вежбање. Побрз и поудобен начин за вежбање, и масажа на телото за да можете да ја подобрите фигурата и општата благосостојба. Неговите вибрациони движења со висока фреквенција овозможуваат темелно, и ефективно тренирање за зајакнување и тонирање на мускулите додека правите други активности, како што се слушање музика или гледање телевизија.

Доаѓа со два ластици за вежбање, и нараквица со далечински управувач за да ви помогне да го прилагодите вашето вежбање, и да ги изберете опциите за вежбање што ги сакате, со неколку опции за вибрации и нивоа на интензитет, тајмер и точки за акупресура. Препорачуваме дневна употреба од околу 15 минути.

 

Карактеристики:

Материјал: метал, железо, ABS
Дизајн: ергономски компактен
Сеопфатен тренинг: широк спектар на фитнес вежби
Вибрации со висока фреквенција: 99 нивоа на интензитет
Еластични отпорни ластици: x2
Подлога со акупресурни точки: не се лизга
Стабилна потпорна основа: цврсто држење
Микс. поддржана тежина: 120 кг
Нараквица за далечински управувач: Работи на батерија (1 x CR2025, вклучено)
Тајмер: практичен и лесен за употреба
Препорачана дневна употреба: 15 минути
Моќност: 200 W
AC во: 220-240 V / 50-60 Hz
Должина на кабел: 150 cm
Вклучува: водич за вежбање
Димензии: 53 x 12,5 x 32 cm

најдобри масажери

masazeri so dodatoci

masazer cena

masina za masaza

paket masazer

 

 

5 Придобивки од користењето на справите за вибрации

1. Посилни и затегнати мускули

Секоја машина за вибрации има платформа која вибрира на одредена фреквенција. Преку платформата, енергијата се пренесува на вашето тело. Ова ги принудува вашите мускули брзо да се собираат и да се релаксираат, градејќи ја вашата сила.

Ако сакате да го искористите максимумот од вашата машина за вибрации, размислете за изведување на вежби за динамична сила, како што се сквотови, склекови, скокови итн. на платформата. Варијацијата применета во различни агли ја подобрува изведбата на вежбата со активирање на повеќе мускулни влакна. Ова доведува до раст на мускулите и зголемување на густината на мускулите.

 

2. Поцврсти коски

Според студијата на Medicine and Science in Sports and Exercise Journal, тренинзите со вибрации ја зголемуваат минералната густина на коските и силата на нозете. Посилните коски се корисни за вашата севкупна сила и можат да ви помогнат да избегнете болести како остеопороза. Ова го прави тренингот со вибрации особено корисен за постарите лица.

 

3. Зголемена рамнотежа, флексибилност и координација

За време на традиционалното вежбање, мускулите се собираат 1-2 пати во секунда, наспроти 30-50 вибрации во секунда додека користите справа со вибрации. Покрај тоа, опсегот на движење на вашето тело ќе биде многу поголем во споредба со она што може да го постигне статичкото истегнување.

Кога изведувате вежби на вибрационата плоча, флексорите на јадрото и колкот се вклучени за да го стабилизираат вашето тело. Ова го прави вашето тело да работи понапорно и на крајот, мускулите околу зглобовите стануваат посилни. Со текот на времето, ќе забележите дека вашата рамнотежа, координација, држење и флексибилност се подобруваат.

 

4. Го подобрува имунитетот и протокот на крв

Како што вашите мускули постојано се собираат и се релаксираат, циркулацијата на крвта во вашето тело се зголемува. Зголемениот проток на крв осигурува дека вашите мускули се оксигенирани, што го забрзува процесот на закрепнување и го подмладува телото. Подобрувањето на циркулацијата на крвта води и до побрзо отстранување на метаболичкиот отпад.

Покрај тоа, поради стимулацијата на лимфните жлезди, лимфната течност циркулира низ вашето тело. Следствено, повеќе бели крвни зрнца се дистрибуираат до секој орган, со што се подобрува целокупниот имунитет.

 

5. Ја намалува телесната тежина

Според студијата на Универзитетскиот колеџ Артезис во Антверпен, испитаниците изгубиле 10,5% од нивната телесна тежина со динамични вежби на машина за вибрации и здрава исхрана во период од 6 месеци. Тренингот со вибрации исто така го зголемува вашиот метаболизам што доведува до губење на тежината.

Иако електричните вибрациони справи се корисни за вашата кондиција, тие не се наменети да ги заменат анаеробните тренинзи и тренинзите за јачина. Затоа, користете ги во тандем со традиционалните вежби за да ги максимизирате вашите фитнес напори. Ако размислувате да купите машина за вибрации за цело тело за вашиот дом или теретана, V-10 Power Vibrator е одлична опција.

1 мислење за Справа со вибрации за вежбање на целото тело InnovaGoods

5.0 од 5
1
0
0
0
0
Вашето мислење
Сите Најкорисни Највисоки оценки Најниски оценки
 1. Milan Stankovski

  Odlicen proizvod go preporacuvam

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this

  ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Прашања и одговори за производот

  Нема прашања

  Прашај

  Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

  Ви благодариме!

  Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

  Error

  Warning

  Се појави грешка, ве молиме рефреширајте ја страната или контактирајте го администраторот.

  Одговори

  Ви благодариме што го споделивте вашето мислење!

  Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

  Error

  Warning

  An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

  Справа со вибрации за вежбање на целото тело InnovaGoods
  Справа со вибрации за вежбање на целото тело InnovaGoods

  7,999 ден

  7,999 ден

  Нема на залиха

  SKU: sprava-so-vibracii Категории: ,
  Kupiprodaj
  Logo
  Регистрирај се
  Shopping cart