Microneedling roller – Потикнува раст на косата

- 54%

1,299 ден 599 ден

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела македонија.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

Бесплатна замена

Замена или враќање, во рок од 36 дена.

SKU: microneedling-roller Категории: , , ,

Спречува опаѓање на косата.

Ја подобрува апсорпцијата на хранливите материи, креми, препарати за нега на кожата. Полесно навлегуваат во кожата.

Помага во зголемување на протокот и циркулацијата на крв во фоликулите на косата.

Се препорачува за мажи и жени.

Издржлив титаниум материјал, издржливи игли.

Минијатуларно и безболно боцкање на вашиот скалп, го промовираат производството на колаген, и го стимулираат растот на косата.

Активатор за растење на косата дејствува непосредно на врвот на фоликулата и по целата должина на секое влакно одделно. Помага во растот на нова коса.

Густата и здрава коса секогаш се сметала за знак на здраво тело и целосна благосостојба, а уште повеќе се цени денес.

Оттука, опаѓањето на косата може да предизвика големa вознемиреност и нарушување на самодовербата.

Се нанесува нежно на косата. 3-4 пати хоризонтално и 3-4 пати вертикално. Еднаш до двапати неделно.

Да се чува подалеку од дофат на деца.
Не се препорачува за лица со чувствителна кожа.
Стерилизирајте го дермаролерот пред секоја употреба во 70% или повеќе алкохол.

Количините се ограничени! Брза распродажба.

 

 

Во 2017 година, дерма ролерите за домашна употреба, опремени со стотици мали игли, ја зафатија индустријата за нега на кожата. Оттогаш, стана главна техника за секој што се справува со опаѓање на косата.

Стресно е време кога ќе почнете да ја губите косата. Ова е психолошки проблем за многу луѓе, бидејќи тие можат да се чувствуваат самосвесни, непривлечни, и дека почнале да стареат. Уште полошо е за луѓето кои доживуваат опаѓање на косата кога се уште релативно млади.

Постојат многу опции за решение на проблемот со опаѓање на косата, како што се домашни лекови, креми, спрејови, ласерска терапија, итн. Затоа многу луѓе кои се обидуваат да го решат својот проблем, остануваат збунети и незнаат кој метод да го изберат.

Нема смисла да се откажете од од решавањето на проблемот со опаѓање на косата, само затоа што еден метод не ви одговараше. Постојат и други методи за третман.

Дали треба да се откажете? Се разбира не. Особено кога не сте пробале да користите дермаролер.

 

Што е дермаролер?

Дермаролер е рачен уред со цилиндричен валјак, преполн со ситни микро-игли од титаниум.

Иглите се користат за да се направат ситни боцки во кожата. Иглите продираат во дермисот доволно длабоко за да го стимулираат производството на нови клетки и да ја зајакнат циркулацијата. Бидејќи овие се многу ситни, тие предизвикуваат минимално оштетување на кожата без болка.

Овој уред не само што третира опаѓање на косата, туку е и одличен за подобрување на текстурата на кожата и третман на лузни, од акни бидејќи предизвикува производство на колаген во кожата.

Третманот може да се направи дома, но понапредната форма на микро-иглање ја прави медицински професионалец, како што е дерматолог.

 

Дали дермаролерот навистина работи?

Краткиот одговор на ова прашање е да, до одреден степен, работи за многу луѓе.

Но, долгиот одговор е вакво нешто:

Читањето на прегледите на клиентите за овој производ може да доведе до впечаток дека многумина имале извонредни резултати. Но, од друга страна, не работи за секого.

Како и сите третмани, ефикасноста на дермаролерот варира од еден до друг корисник.

Клиничко истражување докажа дека микро-боцкањето е ефикасно во лекувањето на третманот со опаѓање на косата. Безбеден е за вашиот скалп и коса.

Тоа помага да се зачува косата здрава што е можно подолго. Матичните клетки се произведуваат во кожата, зголемувајќи го растот на вашата коса.

И покрај својот изглед, таа е многу продуктивна алатка кога станува збор за справување со предизвикот за лекување на опаѓање на косата.

Сепак, според студиите за употреба и резултатите од дермаролерот, се смета дека третманот со микро-игла е најдобро за оние кои страдаат од андрогена алопеција, или наследна ќелавост болест на зголемено опаѓање на косата чии причини се поврзани со генетска основа.

Истражувањето објавено во англискиот журнал за дерматологија наведува дека додавањето на микро-игла во планот за третман на пациентот покажува значителни резултати. Новиот раст на косата може да започне по 4-6 сесии.

Сè на сè, во повеќето случаи, корисниците дадоа извештаи кои ја потврдуваат ефективноста на оваа постапка.

 

Како да користите дермаролерот?

како се користи дерма ролер

Уредот може да биде дермаролер или дермастип. Микро-иглањето бара одредени чекори за да биде ефективно.

Исчистете го дермаролерот пред употреба со алкохол или спреј за дезинфекција. Исто така, исчистете го скалпот пред да започнете со третманот.

За да започнете, нанесете го уредот за микро-игла директно на вашиот скалп и свиткајте го рамномерно за да се осигурате дека целосно ќе го покриете скалпот. Но, осигурете се да го направите тоа во делови.

Не заборавајте да ја навлажнете косата ако е долга, но сепак сакате да користите дермаролер.

Започнете од фронталниот регион на главата само од линијата на косата додека напредувате и одете кон задниот дел на главата .

Треба да бидете внимателни да го повторувате овој процес напред и назад, сè додека не ги покриете сите области на главата.

Секој пат кога го користите дермаролерот, дезинфицирајте го и исушете го ролерот пред да го ставите настрана.

Важно е да се осигура дека третманот ги опфаќа сите области на скалпот.

Потикнува раст на брадата.

 

Ако лекувате опаѓање на косата дома, треба да бидете свесни дека третманот со опаѓање на косата е тековен процес, а не еднократен настан. Ова значи дека треба да се обидете да правите редовни третмани за да постигнете оптимални резултати.

Derma Roller

899 ден 599 ден -33%
Дали сакате цврста и нежна кожа? Секако! Но, се прашувате како да го постигнете тоа? Ние го имаме решението, Сега можете да имате убава кожа без ...

17 мислења за Microneedling roller – Потикнува раст на косата

 1. Мартин Миленковски

  Дерма ролерот е одличен и безболен за употреба, презадоволен сум од производот!

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 2. Madzovski Vlatko

  Super go dobiv, fala vi i za podarokot 😀

  Корисно(1) Бескорисно(1)You have already voted this
 3. Bozidar

  Stigna fala vi

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 4. Mujo bilalli

  Ja zemam narackata fala mnogu

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 5. Emre Shakirov

  Zdravo

  Jas ja primiv denes pratkata

  Se vo red povtorno vi blagodaram pozdrav.

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 6. Димитар Стојчевски

  Го зедов, фала

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 7. Viktorija

  Dobra e. Samo ke vidime kolku ima efekt 🙂

  Корисно(1) Бескорисно(0)You have already voted this
 8. Bojan Jankovski

  rollerot e super ima rezultati a mozam da kazam i deka e kvalitetno izraboten

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 9. krumac_lefkov

  Blagodaram mi stigna toa rolerot za brada

  Корисно(3) Бескорисно(1)You have already voted this
 10. gruevski blagoja

  Stigna proizvodot, fala vi

  Корисно(4) Бескорисно(1)You have already voted this
Вашето мислење

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Откажи

Прашања и одговори

Нема прашања

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Mail

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Одговори

Thank you for the answer!

Mail

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Microneedling roller – Потикнува раст на косата
Microneedling roller – Потикнува раст на косата

1,299 ден 599 ден

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Обнови ги
Shopping cart