Водоотпорни соларни дискови за надворешно осветлување

Sale!

999 ден

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела македонија.

Бесплатна замена

Замена или враќање, во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

SKU: svetla-za-gradina Категории: ,

За 899 денари, со бесплатна достава добивате 4 дискови.

Надградена моќна надворешна светилка со 8 LED светлина со мека бела светлост.

8 ултра LED светла во секој соларен диск за поголема светлина. Многу посветла од 4 LED светла.

Со голем капацитет од 600 mAh, одржуваат континуирано и добро осветлување, и во врнежливи и облачни денови.

Подобрен соларен панел кој работи многу подолго време: Соларното светло, не бара електрична енергија.

Надворешните соларни дискови се рентабилни, затоа што користат технологија за конверзија на светлина, што ја апсорбира сончевата енергија во ќелиите за складирање, претворајќи ја сончевата енергија во електрична енергија. Со подобрениот соларен панел, сончевото светло на дискот може да апсорбира светлина повеќе во исто време. 10 полни часови безбедно работно време за секоја вечер со само 8 часа соларно полнење.

Водоотпорни и издржливи: Изработени од доволно цврста обвивка, од не’рѓосувачки челик и 8 моќни LED диоди. Црна шипка е изработена од тврда армирана пластика наместо слаба пластика.

Дизајнот отпорен на влага гарантира дека надворешните светла, остануваат непогодени дури и по силен дожд. Соларни надградени дискови, со полнење на диск со висок квалитет што ги прави да работат подолго.

Автоматско вклучување / исклучување и лесно за инсталирање: Соларните светла се вклучуваат кога светлината или сончевата светлина се намали, давајќи ви 10 часа силна светлина и автоматски се исклучуваат во текот на денот. Светлата на дискот може рачно да се исклучат со кликнување на копчето за прекинувач што се наоѓа на долниот дел од производот. Не се потребни дополнителни кабли и жици. Дисковите поставени на исто ниво, се вклопуваат директно во земјата, или на која било тврда или рамна површина, за безбедно осветлување на градината, патеките.

Видео: Водоотпорни соларни дискови за надворешно осветлување

3 мислења за Водоотпорни соларни дискови за надворешно осветлување

 1. Hristina Ganceva

  Solidno svetat.

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 2. Jovica Stojkov

  Odlicni

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 3. Mladenovski Tomislav

  Odlicni se gi namestiv, osvetluvaat dovolno

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
Вашето мислење

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Откажи

Прашања и одговори

Нема прашања

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Mail

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Одговори

Thank you for the answer!

Mail

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Водоотпорни соларни дискови за надворешно осветлување
Водоотпорни соларни дискови за надворешно осветлување

999 ден

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Обнови ги