Безжичен звучник со супер бас

- 33%

Original price was: 2,400 ден.Current price is: 1,599 ден.

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

MP3 репродукција, вградено FM радио.
Може да се поврзе со телефон, компјутер или таблет.

Може и да се стави TF картичка.
Голем звучник со врвен звук и LED осветлување.
Може да се напојува од екстерна батерија, или со користење на испорачаниот кабел
USB стандард, AUX, DC5V, USB врска, слот за TF картичка (TF картичка не е вклучена), конектор за микрофон (микрофон не е вклучен).

 

Технички параметри на караоке звучникот:

Функции: Bluetooth / TF / USB / FM радио / AUX
Излез на звучникот: 2 * 5W
Вградена Li-батерија на полнење 1200mAh
Опсег на Bluetooth: до 10m
Димензии: 360 * 150 * 220мм
Тежина: 1,5 кг
Опсег на фреквенција: 90Hz до 20kHz
Погон: 4 “x 2
S / N сооднос: ≥50dB

 

Како се користи звучникот:

За да се поврзете со уред преку Bluetooth: Вклучете го мултимедијалниот плеер. Вклучете Bluetooth на вашиот мобилен телефон, пронајдете го и поврзете го звучникот.

Ако спарувањето е успешно, звучникот ќе се огласи со сигнал дека е конектиран. Оттука, преку него се слуша репродукција на музиката од вашиот телефон. Можете да ги користите копчињата на вашиот мобилен уред, далечинскиот управувач или караоке звучникот, за преместување, започнување или запирање на песни.

AUX-IN: Поврзете аудио кабел со влезот AUX и притиснете го копчето за Режим, за да го смените режимот. Преносот на музика во овој режим може да се изврши само на мобилниот уред, а не на панелот на плеерот.

USB / TF картичка: Поврзете ги уредите преку соодветниот USB или TF конектор и плеерот автоматски ќе ја пушта музиката. Користете го панелот на плеерот, или далечинскиот управувач за секоја операција, јачина на звук, итн.

FM радио: Притиснете го копчето Режим за да го поставите уредот во FM режимот. Притиснете го копчето за репродукција за автоматски да започне пребарување на фреквенцијата и да ги зачувате пронајдените станици во меморијата. Овој процес може да трае неколку минути, не прекинувајте. Откако ќе заврши процесот, можете да ги користите левата или десната стрелка на панелот за навигација за да се префрлите помеѓу станиците.

Полнење: Вклучете го едниот крај на испорачаниот кабел во приклучокот DC 5V на уредот, а другиот крај во извор на енергија.,

блутут звучник совршен бас zvucnik bassKaraoke zvucnici

Мислења на корисниците

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Вашето мислење

Сеуште нема мислења за овој производ.

Оценете го први “Безжичен звучник со супер бас”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Безжичен звучник со супер бас
Безжичен звучник со супер бас

Original price was: 2,400 ден.Current price is: 1,599 ден.

Original price was: 2,400 ден.Current price is: 1,599 ден.

Доставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

SKU: безжичен-звучник-со-супер-бас Категории: ,
Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Shopping cart