Поддршка за грбот – Arrow Posture

- 13%

699 ден

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела Македонија.

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

Чувствувајте се подобро!
Движењето на вашето телото кажува многу за вас. И тоа влијае на вашиот ум и тело. Создадовме специјална направа за поддршка на вашето телото, што може да помогне во ублажување на болката од лошо држење на телото и непријатното подгрбување.

Arrow Posture удобно се прилагодува на вашето тело, за да можете да имате целосен опсег на движење на вашето тело без да ви смета појасот.

Ова е лесна и дискретна алтернатива на тешките и неудобни појаси за грб. 

ArrowPosture

Ја намалува болката

Колку часови поминувате подгрбавени на вашиот компјутер, или со наведнати глави гледајќи во вашиот телефон? Долгото свиткување или виткање на главата може да предизвика напрегање на вашите мускули и да резултира со болка. Arrow Posture ви помага да го олесните ‘рбетот во исправена положба за да го ослободите притисокот врз нервите што предизвикуваат болка во горниот дел на грбот и вратот.
Ја намалува болката во грбот

Ткаени со влакна од коноп

Ние се гордееме со нашите производи. Затоа Arrow Posture е ткаен со влакна од коноп. Влакна од коноп се прилично неверојатни. Тие додаваат дополнителна издржливост на ткаенината на Arrow Posture додека придонесуваат за лесно дишење. Влакната од растението коноп, исто така, имаат својства на прочистување на влагата, така што можете да останете ладни и пријатни додека носите Arrow Posture и нема да се потите.

Ткаени со влакна од коноп

 

Позитивни ефекти на добро држење на телото

Неколку студии покажаа корелација помеѓу доброто држење на телото и менталната позитивност. Држењето на телото може да влијае на вашите мисли, емоции и нивоа на енергија. Дали некогаш сте забележале дека кога седите исправено, повеќе сте во согласност со вашите задачи и имате подобра енергија? Делумно ова има врска со вашето држење на телото! Плус, држењето на телото, исто така, има влијание врз потсетувањето на меморијата. Луѓето кои седат исправени, поверојатно е да се присетат на добри, позитивни спомени, додека луѓето кои се подгрбавени и нерасположени, поверојатно е да се сетат на лоши, негативни спомени.

Позитивни ефекти на добро држење на телото

 Pojas za kicma Ortopedski pomagala za rbet Pojas za grb mk

 • Производ
 • Слики

Прилагодлив појас Posture Doctor

799 ден -33%
  Брз и лесен коректор за правилно држење на телото     -Плаќате на рака кога ќе го добиете. -Ќе ви се јават ...
 • Производ
 • Детали за производот
 • Слики
Може да се употребува секојдневно – Првите неколку дена се носи само 10-20 минути, потоа додадете 10 минути секој ден. Вашиот грб и рамената полека ...
Brand

REAL DOCTORS

Model Number

Posture Corrector

Боја

Црна

Material

Еластичен Неопрен

Величина:

S, M, L, XL, XXL

4 мислења за Поддршка за грбот – Arrow Posture

4.8 од 5
3
1
0
0
0
Вашето мислење
Сите Најкорисни Највисоки оценки Најниски оценки
 1. Georgievska Ivana

  Pojasot e odlicen mi stasa

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 2. Davitkovski Ljuben

  Super e

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 3. Stojanovska Angelina

  Dobar e vcera mi go dostavia, fala vi

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 4. Олга Цубалеска Јаневска

  Mnogu dobro

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this

  ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Прашања и одговори за производот

  Нема прашања

  Прашај

  Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

  Ви благодариме!

  Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

  Error

  Warning

  Се појави грешка, ве молиме рефреширајте ја страната или контактирајте го администраторот.

  Одговори

  Ви благодариме што го споделивте вашето мислење!

  Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

  Error

  Warning

  An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

  699 ден

  699 ден

  SKU: arrow-posture Категории: ,
  Kupiprodaj
  Logo
  Регистрирај се
  Shopping cart