Најпродаван

Прилагодлив појас Posture Doctor

- 33%

799 ден

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

 

Брз и лесен коректор за правилно држење на телото

 

 

-Плаќате на рака кога ќе го добиете.

-Ќе ви се јават пред да ви го достават.

-Може да се види пред да се плати.

Количините се ограничени!

Може да се употребува секојдневно – Првите неколку дена се носи само 10-20 минути, потоа додадете 10 минути секој ден. Вашиот грб и рамената полека ќе се приспособат и ќе изградите мускулна меморија за правилната положба на телото.

Порамнете ги рамената, ‘рбетот и горниот дел од грбот.

Разликата се гледа во првите 2 недели
Погледнете и почувствувајте ја разликата.

Лесно е да се гледа дека лошото држење на телото, спречува самоуверен изглед, но дали некогаш сте се запрашале како е да имате правилно движење на телото? Особено добро држење на телото што доаѓа природно од носење на нашиот коректор за рбет.

Илјадници доживеале подобро држење на телото. Погледнете ја разликата сами!

Една големина одговара на сите.

 

Дали појасите за правилно движење на телото се ефективни?

И зошто да нарачам?

Правилното држење на телото може да го подобри вашето физичко и ментално здравје.

Да се има добро држење на телото е важно, велат експертите. Правилното стоење го олеснува притисокот врз ‘рбетот, вратот и рамената и ја намалува болката во вратот и грбот – една четвртина од нас пријавуваат дека имаат болки во грбот најмалку еден ден во период од три месеци.

Многумина исто така страдаат од „болки во вратот“, предизвикани од поминување на подолг временски период со наведната глава, загледани во екраните.

pojas za rbet

Исто така, постојат врски помеѓу држењето на телото и менталното здравје. Луѓето со депресија и анксиозност имаат тенденција да се свиткуваат или да гледаат надолу. Од друга страна, стоењето исправено може да ви помогне да се чувствувате подобро.

Во прилог на подобро расположение, придобивките од доброто држење на телото вклучуваат:
 • Избегнување на неповратното оштетување на ‘рбетот

 • Намалување на ризикот од артроза

 • Подобрување на флексибилноста и движењето на зглобовите

Ви помага да дишете полесно давајќи им на белите дробови повеќе простор за проширување.

појас

 

Неколку едноставни совети што треба направите за да го држите телото исправено:

Кога седите, брадата треба да биде паралелна со подот, со колена и стапала насочени исправени напред.

Ако работите на работна маса, консултирајте се со вашиот работодавец или прегледајте совети преку Интернет за поставување на работно место погодно за вашето тело. Исто така, не заборавајте да станувате и да се истегнувате често; многу експерти советуваат да станете и да се движите еднаш на час.

Кога стоите, држете ги рамената надолу и назад, рбетниот столб неутрален (без виткање или заобленост), колковите и колената насочени напред, затегнете ги стомачните мускули и рамномерно распоредете ја тежината на двете нозе; стапалата треба да бидат разделени во ширина на рамената.

 

pojas

Пајаче за грб

Појас за исправување на грб

Magneten pojas za grb

Pojas za grb mk

Исправување на грбот

Pojas za ispravuvanje na grbot

Pojas za grb za deca

Ortopedski pomagala za rbet

 • Производ
 • Детали за производот
 • Слики
Може да се употребува секојдневно – Првите неколку дена се носи само 10-20 минути, потоа додадете 10 минути секој ден. Вашиот грб и рамената полека ...
Brand

REAL DOCTORS

Model Number

Posture Corrector

Боја

Црна

Material

Еластичен Неопрен

Величина:

S, M, L, XL, XXL

 • Производ
 • Слики
Чувствувајте се подобро! Движењето на вашето телото кажува многу за вас. И тоа влијае на вашиот ум и тело. Создадовме специјална направа за ...

10 мислења за Прилагодлив појас Posture Doctor

4.5 од 5
6
3
1
0
0
Вашето мислење
Сите Најкорисни Највисоки оценки Најниски оценки
 1. Anonymous

  Здраво, задоволна сум од појасот со користење само неколку дена. Го препорачувам на сите на кои им треба исправен грб и раменици. Поздрав.

  Корисно(3) Бескорисно(0)You have already voted this
 2. Hrisanta V.

  Vi blagodaram, zadovolna sum od proizvodot (pojasot) ❣

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 3. Ajfer Demirova

  Stigna pratkava vi blagodaram 💗

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 4. Mladenovska

  мислење

  Корисно(1) Бескорисно(0)You have already voted this
 5. Верица Тасеска

  Производот не сум го добила

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 6. Jovana Velickova

  просечен производ ништо посебно

  Корисно(0) Бескорисно(2)You have already voted this
 7. Никола Анчевски

  Го користам производот 3 дена и досега има позитивни ефекти.

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 8. Никола Анчевски

  Производот целосно ги исполнува очекувањата поради кој го набавивме.

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 9. Маринела Илиевска

  Одличен е многу ми помогна во држењето на телото, а воедно и најдобри сте ви благодарам, имате одлични услуги за сите потреби на клиентите!

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 10. Anonymous

  Kako shto e pretstaveno

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this

  ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Прашања и одговори за производот

  Нема прашања

  Прашај

  Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

  Ви благодариме!

  Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

  Error

  Warning

  Се појави грешка, ве молиме рефреширајте ја страната или контактирајте го администраторот.

  Одговори

  Ви благодариме што го споделивте вашето мислење!

  Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

  Error

  Warning

  An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

  799 ден

  799 ден

  Само 1 останати на залиха | Доставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

  SKU: arrow-posture-2 Категории: ,
  Kupiprodaj
  Logo
  Регистрирај се
  Shopping cart