Електронска терапија со акупунктурна за масажа и ослободување од болки

- 30%

699 ден

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

Акупунктура без игла – Нема вклучени игли, така што нема прободување на кожата. Едноставно притиснете го пенкалото на погодените области, и тоа ќе ослободи електричен пулс за да ги стимулира меридијанските и акупунктурните точки во вашето тело, за заздравување и ублажување на болката.

Алтернативен третман – Електронското пенкало за акупунктура нема несакани ефекти, за разлика од лекови против болки, и други лекови што се користат за лекување на хронична болка. Одличен е за лекување на акутна и хронична болка предизвикана од артритис, ревматизам, остеопороза, ишијас, мигрена, спортски повреди и болки во мускулите, зглобовите и грбот.

Лесен за употреба – Електронското пенкало за акупунктура има потреба од само една батерија АА (не е вклучена) за да функционира. Има дигитален дисплеј кој ја покажува јачината на излезот на електричниот пулс (0 – најслаб и 9 – најсилен). Едноставно, притиснете го копчето за стартување за да ја зголемите или намалите јачината на електричниот пулс.

Преносен олеснувач од болка – Електронското пенкало за акупунктура е лесно, и лесно се вклопува во вашиот џеб, или торбичка. Користете го додека патувате или на долгиот напорен ден на работа, каде што ќе ви треба ослободување од вашата болка.

ослободување од болка

Принципот на третман со електронско пенкало за акупунктура, користи електрични импулси за да се стимулираат акупунктурните точки, да се активираат ќелиите, и да се прочистат каналите.

Пенкалото е излез од монополна струја (nib), што ќе произведува електрични импулси.

Опис:
Напон: 1 * AA батерија (не вклучува)
Излез: 3.7V; 300mA +/- 50mA
Фреквенција на пулс: 0,01-300Hz
Максимален обем на излез: 500 ом
Напон на оптоварување: 3.3V
Димензија: 200 * 30мм

Карактеристики:
1. Суштината на кинеската медицина, промоција на здравјето;
2. Фузија на модерна биотехнологија;
3. Без прободување на кожата со игли, за да се направи акупунктура;
4. Едноставна за работа, и лесна за носење;
5. Безбеден и ефикасен, без несакани ефекти;
7. Преоден пулс;
8. Точна физикална терапија;
9. Три типа на глави за избор и поседување на три главни функции:
(1) Тип на купола: Површна терапија, која се применува за здравствена заштита и разубавување на лицето;
(2) Тип на јазол: Терапија со јазли, која се применува за болки во телото;
(3) Тип на сфера: Делумна терапија, која се применува за брзо ублажување на болката.
10. Лесен за семејна употреба.

Акупунктурно пенкало, електронско ослободување од болка

Ефективни за:
1. Акутна и хронична физичка болка
2. Артритис
3. Ревматизам
4. Остеопороза
5.Скијатика
6. Спондилитис
7. Мигрена
8. Спортски повреди
9. Болки во мускулите и зглобовите
10. Болка во грбот
11. Фибромијалгија.

Пакувањето вклучува:
1 x пенкало за енергија Меридијан
1 x Сфероидна глава
1 x главата на типот купола
1 x Упатство за користење

 

6 мислења за Електронска терапија со акупунктурна за масажа и ослободување од болки

5.0 од 5
6
0
0
0
0
Вашето мислење
Сите Најкорисни Највисоки оценки Најниски оценки
 1. Анита Јовановиќ

  Производот е екстра, функционален како што е представен на веб сајтот Купипродај
  Благодарам

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
  Image #1 from Анита Јовановиќ
 2. Anonymous

  Одличен производ лесен за употреба

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 3. Anonymous

  Proizvodot e funkcionalen soglasno namenata, ima efekt vo odnos na namenata, samo slab nadvoresen kvalitet (slaba plastika)

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 4. Goran

  Funkcionora odlicno

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 5. Sinisha Petrovski

  raboti odlicno

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 6. Zoran Trpovski

  Go zedov

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this

  ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Прашања и одговори за производот

  Kолку батерии користи? безиме праша на август 10, 2021

  Производот користи 1 AA батерија.

  admin одговори на август 10, 2021 store manager
  (0) (0)
  Dali ovoj proizvod može da izleči bolki vo vratot, i bolki vo grbot? јована праша на август 10, 2021

  Да помага, го купив овој производ затоа што имав болки во вратот, по напорната работа во канцеларија. Овој производ е неверојатен, го користам дури, и во мојата канцеларија и ме прави да се чувствувам навистина добро по масажата.

  Teodora одговори на август 10, 2021
  (0) (0)
  Може ли да го користам на лицето? kristijan праша на август 10, 2021

  Тој е добар масажер за лице. Можете да го користите насекаде околу лицето, само не околу очите. Тоа помага во затегнување на мускулите, и подмладување на лицето.

  Рајна одговори на август 10, 2021
  (0) (0)

  Прашај

  Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

  Ви благодариме!

  Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

  Error

  Warning

  Се појави грешка, ве молиме рефреширајте ја страната или контактирајте го администраторот.

  Одговори

  Ви благодариме што го споделивте вашето мислење!

  Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

  Error

  Warning

  An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

  Електронска терапија со акупунктурна за масажа и ослободување од болки
  Електронска терапија со акупунктурна за масажа и ослободување од болки

  699 ден

  699 ден

  На залиха | Доставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

  SKU: penkalo-za-akupunktura Категории: ,
  Kupiprodaj
  Logo
  Регистрирај се
  Shopping cart