Едро за сенка GSH23WT

1,899 ден

Опис:

– Боја: Бела
– Материјал: Сонцето едро: Полиестер (160 gsm) Торба: PE
– Големина на производот: 2 x 3 m
– Тежина на производот: 1,2 кг

тенда едро

Sun Sails — време за добро осмислена заштита од сонце.
Додека се релаксирате на лежалката во градината во еден прекрасен летен ден и гледате во новото сончево едро непосредно пред вас, затворете ги очите – сигурно ќе сонувате за возбудливо патување со едрење во егзотични земји.

Не грижете се ако вашата мала дремка на отворено трае малку долго, големата заштита од сонце над вас одлично ќе ги заштити УВ зраците.

Јасно е како ден дека ова едро совршено се вклопува во вашата градина, тераса или балкон. Користете го, на пример, за да го заштитите приватното игралиште на вашите деца или базенот за веслање од сонце, бидејќи детската кожа е особено чувствителна на УВ зраци.

Едрото за сенка исто така верен придружник на кампот. Истегнете го пред влезната врата на вашиот караван и преобразете го во еден вид тенда.

Ако сакате да го заштитите вашето семејство и пријателите кои чекаат храна покрај скара од премногу сончева светлина, ова едро за сонце е совршено.

Размислете за ова едро ако сакате да обезбедите заштита од сонце во вашите деловни области, како што е надворешноста на вашето кафуле или ресторан. Дозволете им на вашите клиенти да уживаат во вашите специјалитети под сенка.

Ова сончево едро е флексибилно и може да се користи на многу различни места.

едро тенда

едро за сонце

церада за тенда

тенди

Ова сончево едро се состои од ткаенина отпорна на кинење изработена од издржлив полиестер, кој блокира 93% од сите сончеви зраци. Така, можете да се опуштите на вашата тераса и не треба да се грижите за изгореници или пробивање на сончевата светлина.

едра

Поради водоотпорниот материјал и дополнителната ПВЦ лента над спојните шевови, тој е водоотпорен до најмалку 1000 mm, така што можете да го користите и едрото за засенчување на сонце како заштита од дожд. Летните дождови нема да ја уништат вашата забава во градината!

платно за сенка

Аглите на заштитата од сонце се опремени со двослојни полиестерски јамки и робусни прстени од нерѓосувачки челик. Јажињата за прицврстување потоа се прикачени на нив. Не мора да трчате по вашето едро кога ненадејно ќе се зафати ветерот.

тенда за сенка

Дизајнерите го избраа впечатливиот облик на сончевото едро не само поради неговиот стилски изглед. Конкавната силуета, исто така, гарантира дека ветрот може подобро да се расфрла и го олеснува растегнувањето на ткаенината.

Како да го прикачите сончевото едро: Поставете го сончевото едро на местото каде што ви е потребна заштита од сонце.

Потоа пронајдете 4 фиксни точки на кои сакате да ги закачите јажињата долги 2 m. Во овој радиус од 2 m можете да најдете дрвја, столбови или други стабилни објекти.

Јажињата потоа се прикачуваат на точките за прицврстување и на робусните јамки и прстените од нерѓосувачки челик на сончевото едро, така што едрото може да се затегне и затегне под агол од 25 степени.

Ова осигурува дека дождовницата совршено истекува. За монтажа не е потребен ни чекан ни вежба!

Содржина на пакетот:

1 x Едро тенда
4 x Јаже за фиксирање

 

 

Мислења на корисниците

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Вашето мислење

Сеуште нема мислења за овој производ.

Оценете го први “Едро за сенка GSH23WT”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Едро за сенка GSH23WT
Едро за сенка GSH23WT

1,899 ден

1,899 ден

Доставата за овој производ е бесплатна за: 20-30 дена

SKU: GSH23WT Категорија:
Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Shopping cart