Sculptural Body Innovation антицелулитен масажер

1,299 ден

Спецификации:
Тип на приклучок: ЕУ/САД/АУ/Велика Британија
Напон: 220V-240V
Моќност: 25 W
Фреквенција: 50-60Hz
Материјал: ABS, PP
Големина на производот: 16*15cm
Функција: убавина, слабеење на телото, слабеење

anticeluliten masazer

masazer za celulit

масажер за целулит

целулитен масажер

масажер за цело тело

масажер за целулит цени

masazer za celulit ceni

masazeri za celulit

povekenamenski masazer

aparat za celulit

Карактеристики:
1. Усвоен професионален систем за моделирање на телото кој обезбедува ефикасна терапевтска масажа дома и е особено погоден за оние кои страдаат од целулит и флакцидност.

2. Моќниот мотор произведува истовремени ротирачки и вибрирачки движења што нуди поткожна масажа за да се зголеми протокот на крв, поттикнувајќи ја лимфната дренажа и циркулацијата на крвта, подобрувајќи ја еластичноста на кожата.

3. Комбинира вибрирачки глави и инфрацрвена топлинска терапија, не само што може да ја забрза циркулацијата на крвта, туку може да ја загрее и исцеди маснотиите со неговото брзо движење, како и со мазна нерамна „кора од портокал“.

4. Применува триење и движења, справувајќи се со движењата на рацете на стручна терапевтска масажа. Контролно копче за прилагодување на интензитетот од лево кон десно за зголемување. Доаѓа со платнена глава за покривање на главите за масажа за удобен контакт со вашата кожа.

5. Погоден за половината, вратот, рамената, рацете, задникот, бутовите, нозете и стомакот. Обезбедува ефект сличен на вежбање, а во исто време ги смирува и релаксира вашите мускули.

6. Машината е дизајнирана да одговара на четири различни глави за масажа вклучени за слабеење на целото тело, за да може да ги задоволи вашите различни потреби. Совршена и за домашна и за професионална употреба, особено за оние кои седат во канцеларија или дома цел ден.

 

Како да се користи:
1. Вклучете го напојувањето.
2. Свртете го прекинувачот за да ја свртите брзината во насока на стрелките на часовникот од слаба на силна или свртете спротивно од стрелките на часовникот од силна на слаба.
3. Почетната брзина на употреба започнува од ниска, а потоа постепено се зголемува.
4. По употреба, исклучете го прекинувачот и потоа извлечете го приклучокот.

 

Листа за пакување:
4* Глави за масажа
1* Машина за масажа
1* Упатство за употреба
1* Кутија

Мислења на корисниците

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Вашето мислење

Сеуште нема мислења за овој производ.

Оценете го први “Sculptural Body Innovation антицелулитен масажер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Прашања и одговори за производот

Нема прашања

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

Се појави грешка, ве молиме рефреширајте ја страната или контактирајте го администраторот.

Одговори

Ви благодариме што го споделивте вашето мислење!

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

Sculptural Body Innovation антицелулитен масажер
Sculptural Body Innovation антицелулитен масажер

1,299 ден

1,299 ден

Само 1 останати на залиха | Доставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

SKU: sculptural-body-innovation-антицелулитен-масажер Категории: , ,
Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Shopping cart