- 50%

1,400 ден 699 ден

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела македонија.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

Бесплатна замена

Замена или враќање, во рок од 36 дена.

⭐Тајното оружје на славните личности СЕГА на 50% ПОПУСТ – Продадени повеќе од 1000+ 🔥

Бенефити од Jade Roller:

100% Природен Jade камен Нефрит.
✅Ја подобрува циркулацијата на крвта, тонот и еластичноста на кожата.
✅Ја намалува големината на порите и брчките.
Ги елиминира токсините и ја зголемува лимфната дренажа.
Го опушта и релаксира лицето.

Jade исто така помага да се втисне серумот во вашата кожата, за да се овозможи целосно абсорбирање на неговите хранливи материи.

Самиот валјак помага да се отстрани вишокот течност под окото, додека студениот камен од жад ги стеснува крвните садови за понатамошно минимизирање на отокот “, вели, директорот за козметички и клинички истражувања во дерматологијата, од болницата Монт Синај во Њујорк.” Жадето исто така можњте да го користите, и во комбинација со вашите редовни креми за подочници, за многу подобра апсорбција на кремите”.

Колку често треба да користите ролери од жад? Препорачуваме да се користи двапати на ден, еднаш наутро и еднаш навечер по миењето на лицето. Сепак, ролерот од жад можете да го користите онолку пати колку што сакате.

Експертите за убавина препорачуваат да го чувате вашиот валјак од жад во фрижидер за да добиете максимум придобивки за затегнување на кожата, а дополнителниот фактор ладењето ве опушта наутро. Нанесете масло или серум за лице, извадете го вашиот жад од фрижидерот и започнете да се тркалате.

Целиот процес треба да трае две до четири минути, во зависност од тоа колку додавања правите и колку области на лицето опфаќате.

 

ЛЕГЕНДА: Има една стара приказна, според кој царицата на Кина, уште пред илјадници години го користела овој производ за зачувување на младоста и природниот сјај на лицето.

Не можеме да ги промените годините, но секако можеме да го промениме начинот на кој изгледаме. Одржувајте здрав начин на живот, и користете некои тајни за убавина како овој жаде ролер.

Жаде ролерот останува ладен на допир, дури и кога се стави во топла вода.
Направен е од 100% природен жад, тој е дизајниран да ја направи кожата мазна.

Започнете од брадата и движете се хоризонтално до линијата на косата.

Продолжете со ова движење низ остатокот од лицето и пределот на врат со вашиот омилен крем или серум.

Ролери за очи: Користете го под очите со омилената крема или хидратантна крема.

Ставете го во замрзнувач за да го користите ладен да ги затегне ги порите.

Масажата на лицето не само што помага во чистење на кожата од токсини (лимфна дренажа), но исто така го ублажува стресот од мускулите на лицето.

Најдобриот дел за користење на жаде ролерот е, дека ја промовира циркулацијата на крвта и носи проток на крв и кислород до површината на кожата, со што се лекува.

Ролерот е многу погоден и за акни, за длабока пенетрација на серуми против стареење, како и подпухналост.

Совети:

Чувајте го вашиот валјак во фрижидер за дополнително ладење.

Обидете се да го користите наутро, веднаш откако ќе се разбудите.

Не потопувајте го ролерот под вода.

Ако забележите дека ролерот ви крцка откако ќе го исчистите, препорачуваме да нанесете малку арганово масло (или кое било друго масло).

Пакет производи на акција!

+ = 1398ден. 899 ден. со бесплатна достава.  

14 мислења за Jade Roller

 1. Plamenka Bojcheva

  Zdravo, go dobiv rolerot, blagodaram

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 2. Aleksandra Vangelovska

  Vi blagodaram mi pristigna denes narackaya- Pozdrav

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 3. Velickovska Angela

  Go zedov dobar e ist kako na slikite

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 4. Hristina Toshevska

  Производот е одличен, доставата експресна. Секако дека повторно ќе нарачам нешто друго, наскоро

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 5. Anonymous

  *

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 6. Slagjana Stanoevska

  Mnogu e ubavo😊

  Ubav den imajte

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 7. Kristina Stoilova

  Fala za pratkata 😊

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 8. vjviksa

  Zdravo vi blagodaram za isporakata go dobiv proizvodot

  Корисно(1) Бескорисно(1)You have already voted this
 9. Elena Nikolovska

  Fala vi mi go dostavija sega na prv pogled izgleda kvalitetno izraboten

  Корисно(2) Бескорисно(1)You have already voted this
 10. Valentina Angelovska

  resiv da go isprobam i go naracav i mozam da kazam deka sum zadovolna, neverojatno e dobar

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
Вашето мислење

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Откажи

Прашања и одговори

Нема прашања

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Mail

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Одговори

Thank you for the answer!

Mail

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Обнови ги
Shopping cart