Сет од 2 столчиња за кампување

3,299 ден

Опис

– Боја: Црна
– Материјал: Железна структура, 600D Оксфордска ткаенина
– Димензии на производот: 84 x 52 x 81 cm
– Тежина на еден производ: 2,5 кг
– Макс. Капацитет на оптоварување по стол: 120 kg

преклоп стол за кампување

сет од 2 столчиња за кампување

столчиња

стол

преклопни столчиња

опрема за кампување

Секое столче за кампување тежи 2,3 kg и може да се свитка и чува во торбичката за носење (преклопена големина: 14 x 86 x 14 cm). Дури и децата можат лесно да ги носат насекаде.

Челичната рамка (дебелина на ѕидот: 0,8 mm) е робусна. Ткаенината 600D Oxford со водоотпорна површина е отпорна на абење. Секој пренослив стол издржува до 120 кг.

Големина на седиштето: 42 x 40 cm (D x W), висина на потпирачот за грб: 48 cm, висина на седиштето: 43 cm. Овие ергономски камперски столчиња се дизајнирани за ваша оптимална удобност.

Не е потребно склопување. Само расклопете ги столчињата и седнете на нив. Џебовите на потпирачите за раце се погодни за чување чаши, пијалоци и телефони на дофат.

Не само за кампување, туку овој сет на преклопни столчиња може да се користи и за риболов покрај река, сончање попладне во градината, планинарење, гледање фудбалски игри…

Содржина на пакетот:
– 2 x столчиња за кампување

– 2 x торбичка за носење

Мислења на корисниците

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Вашето мислење

Сеуште нема мислења за овој производ.

Оценете го први “Сет од 2 столчиња за кампување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Сет од 2 столчиња за кампување
Сет од 2 столчиња за кампување

3,299 ден

3,299 ден

Достапно по нарачка|Доставата за овој производ е бесплатна за: 20-30 дена

SKU: GCB01BK Категорија:
Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Shopping cart