Derma Roller

- 33%

599 ден

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела македонија.

Бесплатна замена

Замена или враќање, во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

SKU: derma-roller Категорија:

Дали сакате цврста и нежна кожа? Секако!

Но, се прашувате како да го постигнете тоа? Ние го имаме решението, Сега можете да имате убава кожа без да дадете многу пари, и да потрошите време на болни козметички третмани.

Со овој дермаролер можете да ја примените тајната на ѕeвездите, за убава кожа. Постапката на дермаролер е безболна алтернатива на мезотерапијата. Познато е како микронулинг или колаген индукциона терапија (КИТ), која помага во обновување на кожата, ја обновува
нејзината еластичност и тон. На овој начин, вашата кожа буквално ќе се „прероди“.

Овој дерма ролер можеш да го имате, и да го користите од дома.

Резултати од употребата на дермаролер:

 1. • ја враќа еластичноста на кожата;
 2. • отстранува стрии;
 3. • ги отстранува брчките;
 4. • го отстранува целулитот;
 5. • отстранува лузни;
 6. • ја стимулира циркулацијата на крвта;
 7. • успешно се бори со зголемени пори;
 8. • го изедначува тенот;
 9. • позитивно влијае на тонот на кожата;
 10. • Решава досадни проблеми со кожата од која било причина;

Терапија која ги разложува линиите и брчките, и го стимулира производството на колаген, што резултира со нов слој на колаген под вашиот епидермис.

Ги заменува мртвите, оштетени клетки на кожата со свежа, здрава нова кожа.

Ефикасен систем за испорака на хранливи материи во епидермисот и поткожното ткиво.

Ја зголемува апсорпцијата на производи за убавина и нега на лицето (креми) до 85%, во споредба со само 4% кога се применува без употреба на ролери за дерма!

Карактеристики
– Должина на игла: 0,3мм.
– Боја: црна (рачка) + виолетова (ролер).
– Материјал: нерѓосувачки челик (игла) и тврда пластика (рачка).
– 100% нова и висококвалитетна алатка за нега на кожата, со ролери со микро-игла со 540 игли.

– Стимулирајте го производството на колаген.
– Подобрување на еластичноста на кожата.
– Измазнете ги лузните од акни.
– Благо превртете 10 пати вертикално и хоризонтално.
– Може да се користи на сите области на лицето, вратот и телото и скалпот.
– Различни должини на игли имаат различни начини на употреба:

– Метод на чистење
1. Потопете околу 5 ~ 8 минути со 75% алкохол.

Внимание
– Не притискајте го ролерот во кожата, туку едноставно користете благ-нежен притисок.
– Се тркалаат опфаќајќи ги истите области во двете насоки (вертикално и хоризонтално).
– Иглите ќе останат остри подолго време.

– Се чува вон дофат на деца.

 

За да има ефект терапијата, мора да ја користите дермаролер еднаш неделно.

Треба да направите најмалку 5 третмани со дермаролер за да се постигне посакуваниот резултат. Заштедете пари, време, болка и уживајте во убава и обновена кожа!

mii

Спречува опаѓање на косата. Ја подобрува апсорпцијата на хранливите материи, креми, препарати за нега на кожата. Полесно навлегуваат во кожата. ...

Дерма ролер

Дермаролер купи

Дерма ролер за лице

Derma roller mk

Дермароллер цена

Мезоролер

Ролер за лице

Жад ролер

8 мислења за Derma Roller

 1. Валентина Атанасовска

  Производот се уште не го добив

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 2. Anastazija Dimova

  ODLICNO

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 3. Enur ilijaz

  Malce skapa

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 4. Anonymous

  Dobro

  Корисно(0) Бескорисно(1)You have already voted this
 5. Марија Планиќ

  Dobar proizvod i kvaliteten

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 6. Nurije Sulejmani

  /

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 7. Ангелина Јовановска

  ми се допаѓа овој дерма ролер – го користам секоја вечер ми помага за изедначување на областите на челото и линиите помеѓу веѓите.

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 8. Билјана Цветковска

  Samo ednas isprobano do sega i ok e.

  Корисно(0) Бескорисно(1)You have already voted this
Вашето мислење

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Откажи

Прашања и одговори

Нема прашања

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Mail

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Одговори

Thank you for the answer!

Mail

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Обнови ги