Очила за заштита од сино-виолетова светлина за деца

- 42%

699 ден

4.95 out of 5

На залиха

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела Македонија.

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

SKU: ocila-za-deca Категорија:

 

Дали вашето дете долго време поминува пред телефоните и компјутерите?
Спречете го заморот и оштетување на очите на вашите деца со очилата кои штитат од зрачење!

Предности:
– Специјално дизајнирани за деца
– Лесни, флексибилни, кул и многу удобни
– Проѕирна леќа со 2 слоја против анти-сино зрачење.
– Удобни за носење
– Нормален објектив (не се со диоптер).

Спецификации:
– Ширина на леќите: 4,7 cm
– Нос: 1,7 см
– Должина на очилата: 12,7 см
– Материјал: ТР

Ocila za zastita od digitalni ekrani

БЕЛЕШКИ:

Очила против сини-зраци или анти-зрачења за заштита од компјутери, гаџети, телевизор итн. За да ги заштитите очите на вашето дете од опасностите од зрачењето од компјутери или гаџети, кои можат да предизвикаат проблеми и замор на очите на децата. Очите на вашето дете ќе бидат безбедни и удобни.

Заштитни очила за екран

Очилата што ги испраќаме, прво ги проверувме за да се увериме дека очилата што ги испраќаме се во добра состојба, и немаат гребнатини на леќите или други оштетувања.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Очила за заштита од сино-виолетова светлина за деца”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Очила за заштита од сино-виолетова светлина за деца
Очила за заштита од сино-виолетова светлина за деца

699 ден

Слични производи…

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се