KINGSEVEN Алуминиумски машки поларизирани очила за сонце K725

1,899 ден

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

Италијански Дизајн.

Овие машки поларизирани очила за сонце се лесни, и удобни за носење. Тие се изработени од алуминиумски рамки кои се еластични, и ќе се свиткаат до 30 степени.

поларизирани очила за сонце

 

Придобивките од UV400 заштита

Ултравиолетовите зраци на сончевата светлина се невидливи, но оние во одредени бранови должини може негативно да влијаат на здравјето. Тие особено го оштетуваат видот, па затоа секој треба да носи очила за сонце кога е надвор во текот на дневните часови. Овие очила помагаат во заштитата на очите, со блокирање на сите штетни ултравиолетови зраци.

УВБ зраците предизвикуваат непосредна штета и се поопасни во текот на летото кога се најинтензивни. Го забрзуваат процесот на стареење на кожата и предизвикуваат изгореници по прекумерна изложеност. Истражувањата покажуваат врски помеѓу УВБ зраците и развојот на катаракта, и рак на кожата.

nocari cena mk nocari cena ocila mk

УВА зраците од овој спектар можат да ги оштетат клеточните структури. Тие придонесуваат за стареење, потиснување на имунолошкиот систем и оштетување на очите.

Облаците имаат ефект врз нивото на радијација, но не нудат соодветна заштита. Во некои случаи, делумното облачно покривање го расфрла зрачењето зголемувајќи ги нивоата што стигнуваат до површината на Земјата.

KINGSEVEN Men Vintage алуминиумски поларизирани очила за сонце Класичен бренд Очила за сонце со облога Облеки за возење машки очила

Ултравиолетовите зраци имаат бранови должини од 10 до 400 нанометри. Оптичкиот индустриски стандард за заштита на очилата е UV400. Машките поларизирани очила за сонце со оваа ознака нудат заштита на очите од UVA и UVB зраци до 400 нанометри.

поларизирани

Производителот на овие очила, нанесува специјализирана обвивка на предната и задната страна на леќата. Исто така заштитата е вградена во самата леќа. Облогата е погодна за која било леќа во боја бидејќи е проѕирна. Темните леќи не мора да нудат повисоко ниво на УВ заштита од посветлите леќи. Потрошувачите мора да ја прочитаат етикетата на производителот за да се уверат дека ја добиваат потребната заштита.

Машките поларизирани очила за сонце играат важна улога во заштитата на очите, повеќе отколку само штетни ултравиолетови зраци. Тие го намалуваат отсјајот што го олеснува гледањето кога, возите моторно возило или учествувате во спортски активности на отворено. Квалитетните машки поларизирани очила за сонце, исто така, ги намалуваат рефлексиите од шофершајбната на возилото.

Очила за сонце

Со нашата палета на алуминиумски машки поларизирани очила за сонце, не само што ќе изгледате кул, туку ќе ги заштитите, и за вашите очи.

Спецификации:

Пол: Машки
Име на брендот: КИНГСЕВЕН
Број на модел: N725
Стил: Модни очила за сонце
Материјал за леќите: Поликарбонат
Материјал на рамката: Алуминиум

Оптички атрибут на леќите: Поларизирани, UV400 заштита

Сертификати: CE, TUV
Ширина на леќите: 63 мм
Висина на леќите: 51 мм

ocila za sonce ceni skopje

 

kingseven ocila

ocila za zastita

очила мк цена кингсевен

Пакување:
поларизирани очила за сонце 2

Задоволството е загарантирано. Доколку не сте 100% задоволни со вашите поларизирани очила за сонце, можете да ни ги вратите очилата и ние ќе ви ги вратиме парите. Нашата цел е задоволни, среќни клиенти.

Детали за производот: KINGSEVEN Алуминиумски машки поларизирани очила за сонце K725

Боја

Златна, Сребрена, Црна

Мислења на корисниците

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Вашето мислење

Сеуште нема мислења за овој производ.

Оценете го први “KINGSEVEN Алуминиумски машки поларизирани очила за сонце K725”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Прашања и одговори за производот

Нема прашања

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

Се појави грешка, ве молиме рефреширајте ја страната или контактирајте го администраторот.

Одговори

Ви благодариме што го споделивте вашето мислење!

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

KINGSEVEN Алуминиумски машки поларизирани очила за сонце K725
KINGSEVEN Алуминиумски машки поларизирани очила за сонце K725

1,899 ден

1,899 ден

SKU: kingseven-n725 Категорија:
Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Shopping cart