Бироа

Категории

Се прикажуваат сите 9 резултати

Компјутерско биро LWD080B01

Доставата за овој производ е бесплатна за: 20-30 дена

3,699 ден
17,999 ден19,999 ден

Подвижно Биро SONGMICS LSD114X01

Доставата за овој производ е бесплатна за: 20-30 дена

21,999 ден

Компјутерска маса со тркала VASAGLE LWD031B01

Распродадено

Нема на залиха

Original price was: 6,000 ден.Current price is: 4,800 ден.
20%

Компјутерско биро VASAGLE LWD40X

Распродадено

Нема на залиха

5,400 ден

Компјутерско биро VASAGLE LWD47X

На залихаДоставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

7,500 ден

Водич за купување биро

Има многу одлични причини да купите биро за вашиот компјутер, без разлика дали тоа е за вашите деца, или за работа од дома. Овој сеопфатен водич за купување биро ќе ви објасни што да барате, и како да го вклопните во вашиот простор.

Основи за избор на биро за компјутер:

Кога размислувате да купите ново биро за вашата канцеларија или за дома, важно е да размислите за стилот, функционалноста и удобноста. Првото нешто што треба да знаете е кој ќе го користи бирото и за што ќе го користи. Малите бироа се идеални за деца, но ако го водите вашиот бизнис од домашна канцеларија, ќе треба да се одлучите за нешто поголемо со дополнителен простор за складирање.

Разбирањето на вашиот простор помага да се одреди каде да се постави бирото. Бидете сигурни вашето биро да го поставите во близина на приклучоци за струја, и место каде ќе има доволно осветлување.

Ако работите од дома или ќе го користите бирото за секојдневни задачи, важно е да имате доволно простор за складирање. Многу бироа доаѓаат со различни опции за складирање, вклучувајќи фиоки и полици. Големите фиоки и отворените полици се идеални за организирање датотеки, додека малите фиоки што се извлекуваат може да се користат за складирање на канцелариски материјал.

И на крај, не заборавајте да ја земете во предвид вашата висина. Вашето биро треба да ви овозможи удобно седење. Ако сте пониски, пониско биро може подобро да ви одговара. Меѓутоа, ако сте повисоки, погрижете се да не се чувствувате тесно во мало биро.

Усогласување со декорациите во вашиот простор:

Погледнете низ вашата соба и забележете колку простор имате. Бироата доаѓаат во различни форми, големини и распоред, така што ќе можете да изберете најдобро што ви одговара на вас.

– Правоаголните бироа се грижат за минималистички стил. Тие се разноврсни, добро се вклопуваат во мали простори, нудат доволно површина и се достапни.

Биро во форма на буквата L се идеални за работа надалечина. Тие можат убаво да се вклопат во агол од собата и да обезбедат одличен работен простор. Тие ви дозволуваат да извршувате повеќе задачи и ефикасно да соработувате.

– Движечките бироа се минималистички и одлични за брзизадачи како што се: плаќање на сметки и правење списоци со задачи. Тие имаат структура без ногарки и се способни беспрекорно да се вклопат со вашиот простор. Некои се преклопуваат за да заштедат простор.

– Стоечките бироа се најергономската опција. Тие овозможуваат добро држење на телото и можат да го зголемат нивото на расположение и енергија преку правилна циркулација. Дополнително, тие помагаат при позиционирање на зглобот.

Бироа за домашни канцеларии:

Бирото за домашна канцеларија бара соодветен простор за компјутери и монитори. Повеќето канцелариски бироа се големи и доаѓаат со многу простор за складирање. Идеалните бироа за компјутер за домашен канцелариски простор се  бироа во облик на буквата L или стоечки бироа. Бироата за домашна канцеларија треба да бидат опремени со различни вградени функции за промовирање на продуктивноста. Вградените фиоки за тастатура се одличен начин да заштедите простор на горниот дел од вашето биро. Дополнително, многу канцелариски бироа доаѓаат со складирање на каблите за да создадат беспрекорен изглед и безбедно распоредување.

Бироата во форма на буквата L обезбедуваат доволно простор за складирање и работа. Ќе имате простор за повеќе компјутерски монитори, документи и утринска шолја кафе. Има и доволно простор за складирање одоздола за датотеки канцелариски материјали.

Ако сакате опција да стоите или да седите додека работите, побарајте биро со прилагодување на висината. Додајте столче со прилагодлива висина за да ви биде уште поудобно.

 

Бироа за деца:

Децата можат да користат бироа за широк спектар, вклучувајќи изработка, домашна работа и учење од дома. Вообичаено, овие бироа треба да се усогласат со големината на детето. За помалите деца, ниското биро е идеално. Меѓутоа, ако на детето му треба повеќе простор, треба да земете поголемо биро на кое ќе има полици за складирање.

Учењето од дома и домашната работа може да бараат малку поголем фокус. Стоечкото компјутерско биро за деца може да им помогне да ги исфрлат мрдањата, а истовремено да ја завршат работата. Тоа е корисно бидејќи нуди добра рамнотежа помеѓу работата и активноста. Бироата во форма на буквата L работат и за учење на далечина. Тие обезбедуваат доволно површина и помагаат да се обезбеди добро држење на телото. Задачите за извршување можат да траат и до неколку часа, така што ергономските карактеристики помагаат да се зајакне детското расположение и да се избегнат болки во грбот и грчеви од долгото седење.

Биро за сите намени:

Дури и ако не работите од дома или не учествувате во учење од далечина, добра идеја е да имате биро. Можете да го користите за плаќање сметки, пишување белешки или дневник. Можете дури и да го користите едноставно како биро за компјутер. Малите бироа во форма на квадрат, се добри за оваа намена и може да се користат и за складирање. Тие можат да се користат како биро за пишување додека исто така нудат простор за поставување свеќи, фигури и растенија.

Работна маса биро
Канцелариско биро
Работно биро
Работно биро цена
Мало биро
Гејминг биро
Компјутерски бироа
Продажба на бироа
Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Shopping cart