Bluetooth i12 TWS Bezicni Slusalki – Инструкции за користење

- 56%

699 ден

Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела македонија.

Бесплатна замена

Замена или враќање, во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

SKU: bluetooth-slusalki Категорија:

Imaat odlicen zvuk i odlicen bass.

Slusalkite moze da se koristat i do 4 saati a celosno se polnat za samo 30 minuti.

Rabotat so Android i iPhone.

Bezicnite slusalki doagjaat so kabelce za polnenje i kutija koja sluzi kako eksterna baterija.

 

Како се користат слушалките?

I12 TWS се најприфатливите алтернативи на Apple AirPods кој се направени досега.

Со новата прилагодлива технологија, True Wireless Stereo (TWS), лев и десен канал одделно, можат да се користат самостојно, или и двете во исто време.

Но, за оние кои ги користат овие Bluetooth слушалки за прв пат, немаат представа за тоа како работат и какви се функции имаат.

Како да ги користите овие i12 TWS? Не грижете се, еве подолу инструкции за тоа како да ги користите безжичните слушалки.

 

Како да го вклучите / исклучите i12 TWS?

Вклучување: двете слушалки ќе се вклучат, и ќе се поврзат автоматски по вадењето од куќиштето за полнење.

Ќе слушнете навремено „поврзано“ conected откако ќе се поврзат.

Исклучување: долго притиснете го копчето за напојување.

Забелешка:

● Ако две слушалки не се спариле, тогаш, долго притиснете го копчето за напојување 5 секунди во режим на спарување, левите слушалки ќе трепкаат сино, а црвената светлина на десните слушалки ќе се исклучи кога успешно се поврзат.

 

Како да пуштите музика на слушалките?

● Play/ Пауза: притиснете на слушалката еднаш.

● Следната песна: три притиснете-допрете ја десната слушалка.

● Претходна песна: три притиснете-допрете ја левата слушалка.

 

Повик на Сири: Притиснете и задржете го копчето за напојување 3 секунди.

Како да одговорите на телефонскиот повик со слушалки за i12 TWS?
Одговор / Завршен повик: притиснете еднаш на копчето за вклучување.

Одбивање повик: двојно притиснете го копчето.

 

Како да ги наполните i12 TWS?
Полнење на слушалките i12 TWS:

Ставете ги слушалките во процепот за полнење, а потоа вклучете го да се полни, LED-индикаторот ќе трепка црвено и ќе се исклучи откако ќе се наполни целосно.

Полнење на кутијата за батерии:
Полнење на кутијата за батерии со USB кабел, LED индикаторот ќе светне жолто и зелено, LED индикаторот трепка еднаш кога ќе се полни 25%, трепка 2 пати значи 50%, 3 пати значи 75%, 4 пати значи дена се полни 100%.

 

За клиентите во Купипродај: Ако сте купиле i12 TWS од нас, и имате било каков проблем или прашање, не двоумете се да стапите во контакт со нас. Ние ќе се потрудиме да се справиме со вашиот проблем што е можно поскоро.

бежични слушалки blutut slusalki slusalki ceni slusalki airpods slusalki bezicni slusalki слушалки

airpods slusalki

Ергономски дизајн, мали детали кои ја штитат слушалката од паѓање кога вежбате.

Безжични Bluetooth слушалки

4 мислења за Bluetooth i12 TWS Bezicni Slusalki – Инструкции за користење

 1. Damjan Nikolovski

  super se imat odlicen zvuk, prakticni se gi preporacuvam

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 2. Стефана

  Пристигна брзо, работат нормално, подоцна дополнителни повратни информации

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 3. Kiril

  Звучат прилично добро. Сè уште не сум ја пробал батеријата, но ајде, вреди за оваа цена. Ми стигнаа за 2 дена.

  Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
 4. Goran

  Bezicnite slusalki se odlicni vo sporedba so slusalkite na apple. za taa cena super se.

  Корисно(1) Бескорисно(0)You have already voted this
Вашето мислење

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Откажи

Прашања и одговори

Нема прашања

Прашај

Вашето прашање ќе биде одговорено од тимот за корисничка подршка, или од другите корисници кој го имаат нарачано производот.

Ви благодариме!

Mail

Вашето прашање е примено, и ќе биде одговорено наскоро. Посетете ја станицата за 2-3 часа, ќе ви биде одговорено.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Одговори

Thank you for the answer!

Mail

Вашиот одговор е примен и ќе биде објавен наскоро.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Bluetooth i12 TWS Bezicni Slusalki – Инструкции за користење
Bluetooth i12 TWS Bezicni Slusalki – Инструкции за користење

699 ден

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Обнови ги