FORSINING Механички рачен часовник

Распродажба!

1,999 ден

кп излог
0 out of 5
избриши
Бесплатна достава

За 1-2 дена низ цела Македонија.

Бесплатна замена

Во рок од 36 дена.

Купувајте сигурно

Плаќање на рака, кога ќе го добиете.

SKU: forsining Категорија:

Име на брендот: FORSINING
Длабочина на отпорност на вода: 3 бари

Часовници мк
Тип на затворач: Преклопен затворач за поголема безбедност.
Движење: Автоматско, сам се сверува со движење на раката, може да се сверува, и со вртење на копчето.
Должина на каишката: 17,5 см Стандардна величина.
Материјал на куќиштето: Легура, Нерѓосувачки челик.

Машки часовници
Карактеристика: Водоотпорен
Број на модел: 5079
Облик на куќиште: Овална
Ширина на каишката: 24 мм
Дебелина на куќиштето: 14,6 мм
Тип материјал на прозорецот за бирање: Хардлекс, отпорно стакло.

Maski casovnici mk
Тип на ставка: Механички рачен часовник
Дијаметар на оквирот: 41,3 мм

Najdobri maski casovnici

Како функционира механичкиот часовник?
 
Автоматскиот или само-навивачкиот часовник функционира како што сугерира неговото име. Сè додека го носите, главната пруга ја одржува напнатоста благодарение на пондерираниот ротор во движењето што осцилира со движењата на вашата рака, и така сам се навива.
 
Освен ако не го носите часовникот секојдневно или не сте активни, нема да морате да го навивате часовникот. Но, ако не сте активни, и не ја движите раката, само завртете го копчето до 20 пати, се додека да почувствувате отпор на копчето.

Детали за производот: FORSINING Механички рачен часовник

Боја

, ,

2 мислења за FORSINING Механички рачен часовник

  1. Симоновски Влатко

    Одличен дизајн тоа е она што го барав

    Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
  2. Redzep Mehmedi

    Za taa cena izgleda odlicno, go preporacuvam.

    Корисно(0) Бескорисно(0)You have already voted this
Вашето мислење

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Откажи

FORSINING Механички рачен часовник
FORSINING Механички рачен часовник

1,999 ден

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Обнови ги