Машки часовници

Категории

Прикажувам 1–24 од 52 резултати

Оригинален машки часовник CURREN 8023

Распродадено

Распродадено (не може да се нарача)

1,299 ден

NAVIFORCE 8019 спортски машки часовник

Доставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

Original price was: 4,000 ден.Current price is: 2,200 ден.
45%

NAVIFORCE 9163 аналоген – дигитален машки часовник

Распродадено

Распродадено (не може да се нарача)

Original price was: 3,600 ден.Current price is: 2,299 ден.
36%
Original price was: 4,000 ден.Current price is: 2,499 ден.
Original price was: 3,000 ден.Current price is: 2,130 ден.
Original price was: 1,699 ден.Current price is: 1,199 ден.
Original price was: 3,000 ден.Current price is: 1,930 ден.
Original price was: 1,900 ден.Current price is: 899 ден.

R1 Машки паметен часовник

Распродадено

Распродадено (не може да се нарача)

Original price was: 5,200 ден.Current price is: 3,499 ден.
33%

CHENXI 8220 Рачен часовник

Доставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

Original price was: 1,499 ден.Current price is: 1,199 ден.
20%

Машки луксузен часовник OULM 3364

Распродадено

Распродадено (не може да се нарача)

1,299 ден
1,120 ден1,399 ден

Машки часовник OLEVS 2879

Доставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

1,990 ден

Машки часовник Olevs 2869

Доставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

1,999 ден

Спортски машки часовник SANDA 739

Доставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

Original price was: 1,999 ден.Current price is: 1,330 ден.
33%

Паметен часовник EX18

Доставата за овој производ е бесплатна за: 1-2 дена

Original price was: 4,400 ден.Current price is: 1,699 ден.
61%

LIGE Машки дигитален часовник

Распродадено

Распродадено (не може да се нарача)

Original price was: 5,199 ден.Current price is: 1,830 ден.
65%
Original price was: 4,000 ден.Current price is: 1,999 ден.
Original price was: 4,000 ден.Current price is: 1,699 ден.
Original price was: 3,999 ден.Current price is: 3,499 ден.

Не се сите часовници со ист квалитет на изработка. Всушност, некои се премиум лига. Комбинирање на импресивната изработка, со стилска естетика, луксузните часовници се многу повеќе од едноставни модни додатоци; тие се уметнички дела кој ги носите на вашите раце.

Не е ни чудо што, некои брендови на часовници за мажи, изразуваат одредено чувство на престиж. Значи, ако барате часовник што ќе ви биде моден детал, со перфектни функциии, не можете да ги одминете нашите часовници. Непобедливи во нивниот софистициран дизајн и прецизна изработка, овие часовници нудат престиж, по прифатлива цена за сите купувачи.

Еве, ги погоре најдобрите часовници што можете да ги нарачате во Македонија.

 

4 причини зошто секој маж треба да носи часовник.

 

Рачен часовник е најлесен начин да се види точното времето.

Не ми треба часовник бидејќи имам телефон, е вообичаен одговор на младите генерации, кој дури сега ги дознаваат штетните ефекти од постојаната употреба на мобилен телефон.

Кога работите нешто или кога сте на риболов, и треба да го извадите телефонот од џеб за да го проверите времето изгледа очајно.

Брзиот поглед кон вашиот зглоб е многу полесен начин, да бидете во тек со времето. Да не спомнувам колку грубо би им изгледало на вашите колеги, ако го извадите телефонот за време на разговор, само за да погледнете колку е часот.

Секој предмет инспириран од војската има функционална употреба. Вклучувајки ги и рачните часовници.

Рачните часовници беа користени во 19 век од страна на војската за синхронизирање на маневрите за време на војната.

Оттогаш, спортските часовници се користат во длабочините на океанот од нуркачи и високо на небото од авијатичари.

Една од големите предности на часовникот – особено во однос на паметниот телефон – е колку долго тој може да работи без да се промени батерија.

Многу часовници се направени за да можат самостојно да се напојуваат преку движење на раката, или да користат мала количина на енергија од батеријата. Часовниците ќе ве служат многу години без да промените батерија. Спореди го тоа со 8 часа работа на телефон!

Многу машки часовник се дизајнирани со функции што се над основната функција за прикажување на времето и датумот.

Две од популарните функции се хронографот, што му овозможува на часовникот да функционира како стоперката и функција на месечината, што ја прикажува лунарната фаза.

Најдобрите часовници не ја користат најновата технологија. Тие се напојуваат со генијална механичка технологија на часовник што претходи на електричната енергија. Значи, кога вашиот мобилен телефон ќе остане без батерија – можете да верувате во технологијата што продолжува да работи на вашиот зглоб.

Кога носите часовник – помалку е веројатно вашиот телефон да ви го одвлече вниманието, секогаш кога погледнете колку е часот.

Опсегот на прифатлив накит за мажи е ограничен. Многу мажи ќе бидат видени само со три главни додатоци кои ги украсуваат – убав часовник, стилска кравата и едноставен каиш.

Покрај тоа што им помагаат на носителите да се придржуваат до своите распореди, со тоа што ќе бидат секогаш точни, часовниците им олеснуваат да го покажат чувството за стил. Тие се форма на самоизразување.

Часовниците можат да откријат многу за личноста која ги носи. За оние кои претпочитаат висок статус на нивниот зглоб, Rolex може да биде престиж, безвременски и неверојатен машки додаток.

Како што вели поговорката – Момчињата ги гледаат своите телефони за да видат колку е часот – вистинските мажи гледаат во своите часовници.

 

 

Kupiprodaj
Logo
Регистрирај се
Shopping cart